Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2017, 18:10

autor: "Vergil"

Obsidian Entertainment wyda nową grę RPG z Take-Two Interactive w ramach marki Private Division

Take-Two Interactive startuje z nową marką, pod której szyldem pomoże niezależnym deweloperom w wydawaniu ich dzieł. Wśród zespołów, jakie zdecydowały się na współpracę z Private Division, znalazło się studio Obsidian Entertainment, pracujące nad niezapowiedzianym jeszcze RPG. Inicjatywa obejmie też gry Ancestors: The Humankind Odyssey, Project Wight i Kerbal Space Program: Enhanced Edition.

Firma Take-Two Interactive dostrzega potencjał drzemiący w studiach niezależnych. Gigant, w którego portfolio można znaleźć takie serie, jak Grand Theft Auto, Mafia czy Red Dead Redemption, startuje z nową marką – pod szyldem Private Division firma będzie pomagać deweloperom indie i wydawać tworzone przez nich dzieła.

RPG od Obsidian

O tym, że Obsidian Entertainment pracuje nad nową grą RPG, informowaliśmy Was w maju 2016 roku. Ponad rok później światło dzienne ujrzała wiadomość, że tytuł wykorzysta technologię Unreal Engine 4. Co to za projekt? Tego jeszcze nie wiemy, aczkolwiek z Timem Cainem i Leonardem Boyarskym na pokładzie z pewnością będzie to coś wielkiego.

Może nie byłoby w tym nic szczególnie ciekawego, gdyby nie fakt, że na współpracę zdecydowała się firma Obsidian Entertainment, która oprócz Pillars of Eternity II: Deadfire pracuje obecnie nad jeszcze jedną, wciąż niezapowiedzianą grą RPG. To właśnie ów enigmatyczny tytuł, powstający pod okiem Tima Caina i Leonarda Boyarsky'ego, czyli twórców między innymi pierwszego Fallouta, trafi na rynek nakładem nowo powstałego Private Division. Na tym jednak nie kończy się lista gier, jakie zostaną wydane przez Private Division.

Tim Cain i Leonard Boyarsky to osoby, bez których pierwszy Fallout mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Oczekiwania związane z ich nową produkcją są więc wysokie. - Take-Two Interactive startuje z nową marką – Private Division wyda RPG-a od Obsidian Entertainment - wiadomość - 2017-12-14
Tim Cain i Leonard Boyarsky to osoby, bez których pierwszy Fallout mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Oczekiwania związane z ich nową produkcją są więc wysokie.

Jak można się przekonać, oglądając powyższy materiał wideo, na współpracę z Private Division zdecydowała się również ekipa Panache Digital, dowodzona przez Patrice’a Désiletsa, czyli osobę, której zawdzięczamy powstanie serii Assassin's Creed. Jego zespół pracuje nad grą Ancestors: The Humankind Odysseymowa o intrygująco zapowiadającej się przygodówce akcji z elementami survivalowymi, w której gracze będą mogli wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach w historii ludzkości; od stworzenia pierwszych narzędzi, aż po lot na Księżyc.

Wśród projektów, których wydanie wzięło na swoje barki Private Division, znalazł się także Project Wight tworzony przez studio The Outsiders. Dostaniemy grę akcji z elementami skradanki, w której wcielimy się w przedstawiciela dawno zapomnianej rasy inteligentnych bestii zamieszkujących skalistą Skandynawię, walczącego o przetrwanie w krainie opanowanej przez Wikingów.

W Project Wight gracze będą mieli okazję prześledzić losy prowadzonej do boju bestii na kolejnych etapach rozwoju – początkowo potwór będzie musiał przekradać się za plecami przeciwników, jednak z czasem będzie coraz skuteczniejszym drapieżnikiem. - Take-Two Interactive startuje z nową marką – Private Division wyda RPG-a od Obsidian Entertainment - wiadomość - 2017-12-14
W Project Wight gracze będą mieli okazję prześledzić losy prowadzonej do boju bestii na kolejnych etapach rozwoju – początkowo potwór będzie musiał przekradać się za plecami przeciwników, jednak z czasem będzie coraz skuteczniejszym drapieżnikiem.

Na materiale można jeszcze zobaczyć meksykańską ekipę Squad (autorów Kerbal Space Program, które w styczniu doczeka się konsolowej wersji Enhanced Edition) oraz studio V1 Interactive. Z uwagi na fakt, że ostatni z wymienionych zespołów został założony przez Marcusa Lehto, czyli jednego z twórców serii Halo, niespecjalnie dziwi, że owa grupa pracuje obecnie nad niezapowiedzianą jeszcze strzelaniną science fiction.

Niestety na premiery wyżej wymienionych tytułów przyjdzie nam jeszcze poczekać – jak podano w oficjalnym komunikacie, żadna z nowych gier wydanych przez Private Division nie zadebiutuje przed 31 marca 2019 roku. Jeśli więc ostrzycie sobie zęby na którąkolwiek z tych pozycji, musicie uzbroić się w cierpliwość.