Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2016, 19:49

autor: Góral

Obsidian Entertainment pracuje już nad Pillars of Eternity II

Podczas rozmowy z szefem studia Obsidian Entertainment na Digital Dragons 2016 dowiedzieliśmy się, że deweloper pracuje już nad Pillars of Eternity II. Przy okazji Feargus Urquhart wyjawił także, że część pracowników firmy zaczęła tworzyć coś zupełnie nowego.

Feargus Urquhart podczas rozmowy na Digital Dragons 2016 / Źródło: Gamepressure.com - Obsidian Entertainment pracuje już nad Pillars of Eternity II - wiadomość - 2016-05-16
Feargus Urquhart podczas rozmowy na Digital Dragons 2016 / Źródło: Gamepressure.com

We wrześniu 2015 roku pojawiły się informacje związane z ewentualną kontynuacją udanej gry RPG Pillars of Eternity. Wtedy jeszcze nie była ona pewna, ale dziś wiemy już, że Obsidian Entertainment zrobi Pillars of Eternity II. Feargus Urquhart, szef studia, wyjawił nam podczas rozmowy na Digital Dragons 2016, że jego ekipa pracuje nie tylko nad Tyranny, ale także nad rzeczoną produkcją. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że firma być może powróci na Kickstartera przy okazji tego tytułu. Naturalnie to wszystko jest jeszcze pieśnią przyszłości, ba, Urquhart stwierdził nawet, że jego wypowiedź nie jest oficjalną zapowiedzią dwójki. Na to wszystko będziemy musieli jeszcze poczekać, niewykluczone, że dość długo. Deweloper bowiem obecnie pracuje nad kilkoma projektami i oprócz wspomnianego RPG Tyranny, zajmuje się dalszym rozwojem Armored Warfare, dłubie przy karciance Pathfinder Adventures, a dodatkowo mała grupka pracowników studia zaczęła tworzyć coś zupełnie nowego. Krótko pisząc, na Pillars of Eternity II jeszcze przyjdzie czas.

Obsidian Entertainment pracuje nad:
  • Pillars of Eternity II
  • Tyranny
  • Zajmuje się rozwojem Armored Warfare i Pathfinder Adventures
  • Niewielki zespół rozpoczął prace nad nieujawnionym jeszcze projektem

Wracając jeszcze na chwilę do wspomnianego nowego, tajemniczego projektu studia Obsidian Entertainment. Urquhart nie zdradził żadnych konkretów, ale wspomniał, że może to mieć coś wspólnego z prototypem gry stworzonym w oparciu o technologię Unreal Engine, o którym napomknął w zeszłym roku podczas podcastu Game Informera. Ponadto w trakcie rozmowy kilka razy padły nazwiska Tima Caina oraz Leonarda Boyarsky’ego – jednych z głównych twórców pierwszego Fallouta. Na ten moment to jednak wszystko, co wiemy.

Obsidian Entertainment pracuje już nad Pillars of Eternity II - ilustracja #3

Pillars of Eternity ukazało się na komputerach osobistych w marcu 2015 roku. Produkcja została sfinansowana na Kickstarterze w 2012 roku, kiedy to deweloperom udało się zebrać ponad 4 miliony dolarów. Pieniądze te nie poszły na marne, gdyż zaowocowały jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat. Tytuł doczekał się ponadto dwóch rozszerzeń – The White March Part I i The White March Part II.