Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2016, 20:19

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim ryku gier wypełniony był informacjami o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. Ponadto zapowiedziano symulator okrętu podwodnego UBOOT, podano wyniki finansowe studia CD Projekt RED, ujawniono kilka konkretów na temat niezapowiedzianych oficjalnie projektów i zaprezentowano w pełnej krasie pudełkowe wydanie Homeworld: Deserts of Kharak.

Miniony tydzień zdominowały doniesienia i materiały wideo z dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-16
Miniony tydzień zdominowały doniesienia i materiały wideo z dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze:

UBOOT

Warszawskie Deep Water Studio rozpoczęło w serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy na grę UBOOT. Produkcja ma połączyć symulację okrętu podwodnego ze strategicznym modułem zarządzania załogą. W trakcie kampanii będziemy wysyłani na rozmaite misje, odwiedzając różne zakątki globu, zdobywając coraz lepsze wyposażenie itd. Podstawowym zadaniem będzie jednak zarządzanie podwładnymi i dbanie o ich potrzeby.

Projekt zmierza obecnie wyłącznie na pecety, a premiera planowana jest na przyszły rok. Oczywiście zakładając, że zbiórka zakończy się sukcesem. Z tym nie powinno być jednak problemów, gdyż cel minimalny ustalono na poziomie 20 tysięcy dolarów i do tej kwoty brakuje trochę ponad 5 tys., a akcja dobiegnie końca dopiero za 32 dni.

Homeworld: Deserts of Kharak - szczególy Edycji Morza Wydm

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - ilustracja #3

Firma Techland ujawniła szczegóły pudełkowego wydania RTS-a Homeworld: Deserts of Kharak. Gra ukaże się w Polsce w formie tzw. Edycji Morza Wydm. Kosztować ona będzie 119,90 zł, a w środku pudełka znajdziecie:

  1. grę,
  2. artbook,
  3. oficerski instruktarz sił Koalicji - poradnik do gry,
  4. insygnia klanów Kharak - komplet naklejek,
  5. soundtrack liczący ponad 100 utworów w kompozycji Paula Ruskay'a, autora ścieżki dźwiękowej do oryginalnego Homeworlda,
  6. trzy komplety DLC - Soban Fleet Pack, Khaaneph Fleet Pack oraz Deserts of Kharak Expedition Guide.

Premiera nastąpi 20 czerwca, wyłącznie w wersji na PC. Warto wspomnieć, że będzie to jedyne pudełkowe wydanie gry na świecie.

Pozostałe wieści

Wiedźmin 3: Krew i wino

Miniony tydzień bezdyskusyjnie należał do Wiedźmina 3: Krew i wino, czyli drugiego dodatku do zeszłorocznego przeboju studia CD Projekt RED. Twórcy poinformowali, że produkcja trafi do sprzedaży 31 maja tego roku i wypuścili pierwszy zwiastun oraz filmik pokazujący kulisy produkcji.

Ponadto ujawniono zawartość Limitowanej Edycji pudełkowej, która dostępna będzie na PC i PlayStation 4 (posiadacze Xboksa One muszą zadowolić się wydaniem cyfrowym). Oprócz kodu pozwalającego na pobranie rozszerzenia zaoferuje ona poradnik do karcianki Gwint oraz dwie nowe talie do niej: Nilfgaard oraz Królestwa Północy. Dojdą do tego żetony do gry oraz kolekcjonerskie pudełko.

W sieci pojawiła się również masa nowych informacji na temat dodatku. Dowiedzieliśmy się m.in. że zaoferuje on 90 misji, które starczą na około 30 godzin zabawy. CD Projekt RED pochwaliło się też kilkoma imponującymi liczbami: na potrzeby Krwi i wina nagrano 14 tysięcy linii dialogowych, czyli ponad dwa razy więcej, niż dla Serc z kamienia. Gracze otrzymają 100 nowych elementów zbroi oraz 30 broni, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z 20 rodzajami dotąd nieznanych potworów. W związku z ogromnymi rozmiarami dodatku, do setki zwiększy się też maksymalny poziom doświadzenia, możliwy do uzyskania w New Game Plus.

{ramkaczerwona)

Poniższa informacja jest sporym spoilerem:

Ponadto w dodatku powróci sporo starych znajomych z wcześniejszych gier oraz cyklu powieściowego. Wśród nich znajdzie się m.in. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy, czyli diablo inteligentny, dobroduszny i potężny wampir wyższy o „aparycji poborcy podatków”, a zarazem jeden z najlepszych druhów Geralta. W polskiej wersji językowej gry postać ta przemówi głosem Jana Frycza. {/ramkaczerwona)

Definitywnie potwierdzono także, że Wiedźmin 3: Krew i wino będzie ostatnim dużym dodatkiem do trzeciej odsłony cyklu. Na koniec warto wspomnieć, że autorzy dopuścili sporą grupę dziennikarzy do grywalnej wersji dodatku, dzięki czemu nasza redakcja mogła przygotować obszerną zapowiedź, a koledzy TVGRY materiał z dwudziestoma minutami fragmentów rozgrywki.

  1. Graliśmy w Wiedźmina 3: Krew i wino - ależ to będzie dodatek!

CD Projekt rośnie w siłę

Marka Wiedźmin napędza wyśmienite wyniki finansowe firmy CD Projekt. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-16
Marka Wiedźmin napędza wyśmienite wyniki finansowe firmy CD Projekt.

Grupa CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku (1 stycznia – 31 marca). Firma ponownie odnotowała bardzo dobry wynik, wypracowując 87 milionów złotych przychodu i 32,6 mln zysku. W ramach porównania, w analogicznym okresie 2015 roku zanotowano ponad 5 milionów złotych strat.

Doskonałe wyniki są oczywiście zasługą głównie wyśmienitej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz dodatku Serca z kamienia. Produkcje autorstwa studia CD Projekt RED odpowiadały za wygenerowanie 68,1 mln zł ze wspomnianych 87 mln przychodu. Nie było więc dużym zaskoczeniem, gdy w zeszłym tygodniu ogłoszono także, że zespół zamierza zwiększyć liczbę pracowników do 500, a krakowski oddział, dotychczas składający się z około 30 osób, ma się powiększyć do około setki.

Więcej informacji na temat gry w uniwersum 1920+

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - ilustracja #8

Pojawiło się kilka nowych konkretów na temat niezapowiedzianej jeszcze gry, osadzonej w stworzonym przez artystę Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, łączącym Polskę lat 20. ubiegłego wieku z elementami science-fiction, takimi jak potężne mechy. Okazuje się, że produkcja będzie strategią stanowiącą coś pomiędzy Company of Heroes a Dawn of War II. Projekt zaoferuje rozbudowane kampanie z trzema głównymi frakcjami, w tym oczywiście Polanią.

Stworzeniem tytułu zajmie się nieujawnione jeszcze zachodnie studio, ale Różalski odgrywa kluczową rolę w produkcji. Więcej dowiemy się za kilka tygodni, kiedy to gra zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Nadchodzi pierwszoligowa strzelanka od People Can Fly

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - ilustracja #9

Polskie studio People Can Fly poifnromowało, że pracuje obecnie nad dwoma grami. Jedną z nich jest wysokobudzetowa strzelanka, która zostanie zapowiedziana w 2017 roku. Drugi projekt jest mniejszy, a informacje na jego temat poznamy jeszcze w tym roku. Niestety, twórcy nie są jeszcze gotowi, aby ujawnić jakiekolwiek inne konkrety.

Serial Cleaner – pierwszy teaser

Znane z takich tytułów, jak Red Game Without a Great Name czy Green Game: TimeSwapper, krakowskie studio iFun4all wypuściło pierwszy teaser wideo z gry Serial Cleaner, czyli nietypowej skradanki, w której wcielimy się w profesjonalistę zajmującego się zacieraniem śladów po morderstwach. Przypomnijmy, że na razie autorzy nie podali platform sprzętowych, ani planowanej daty premiery.

Sprzedaż czasopism branżowych w lutym 2016 roku

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-16
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy udostępnił dane dotyczące sprzedaży rodzimych pism komputerowych za luty tego roku. Liderem tradycyjnie okazało się CD Action od Wydawnictwa Bauer, które rozeszło się w 67 357 egzemplarzach, co oznacza spadek o 20,43% w porównaniu do lutego 2015 roku.

Najgorszej jak zwykle poradził sobie magazyn Chip, którego sprzedaż zmalała o 20,94% do poziomu 9 317 egzemplarzy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-16
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Ciekawe linki

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (9-13 maja 2016)

LEGO Star Wars na PC rozstawiło konkurencję po kątach. Top Empik - Tydzień 16, 17 i 18

This War of Mine: The Board Game sfinansowane na Kickstarterze

Digital Dragons 2016 już w przyszłym tygodniu