Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2016, 11:44

autor: Góral

CD Projekt wciąż na fali - 32,6 mln złotych zysku w I kwartale 2016 roku

Firma CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku. W okresie 1 stycznia - 31 marca wypracowano 87 milionów złotych przychodu i 32,6 miliony zysku. Świetne rezultaty są przede wszystkim zasługą Wiedźmina 3 i dodatku Serca z kamienia.

Krew i wino będzie drugim i ostatnim dodatkiem do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. - CD Projekt wciąż na fali - 32,6 mln złotych zysku w I kwartale 2016 roku - wiadomość - 2016-05-12
Krew i wino będzie drugim i ostatnim dodatkiem do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
CD Projekt – wyniki finansowe za Q1 2016 roku:
  • 87 milionów złotych przychodu
  • 32,6 miliony zysku
  • 68,1 z 87 milionów złotych wypracowanego przychodu firma zawdzięcza studiu CD Projekt RED

Grupa CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku (1 stycznia – 31 marca). Firma ponownie odnotowała bardzo dobry wynik, wypracowując 87 milionów złotych przychodu i 32,6 miliony zysku. W ramach porównania, w tym samym okresie 2015 roku zanotowano ponad 5 milionów złotych straty. Na doskonałą kondycję CD Projektu wpłynął oczywiście trzeci Wiedźmin, który cały czas cieszy się sporą popularnością, doczekał się już jednego rozszerzenia (Serca z Kamienia), a na koniec bieżącego miesiąca otrzyma drugi duży dodatek – Krew i wino, który z pewnością wydłuży żywotność polskiego hitu. Wystarczy wspomnieć, że 68,1 z 87 milionów złotych wypracowanego przychodu firma zawdzięcza studiu CD Projekt RED.

„Dobre gry RPG sprzedają się latami, a my potrafimy animować tę sprzedaż, tak aby podtrzymać zainteresowanie graczy. 10 maja ogłosiliśmy start przedsprzedaży drugiego dodatku – Krew i Wino, którego premiera odbędzie się 31 maja czyli za niecałe 3 tygodnie. Liczymy, że gracze, tak jak dziennikarze branżowi, przyjmą go bardzo dobrze” – stwierdził Adam Kiciński, prezes firmy.

Ponadto ujawniono, że:

„Mimo ponoszonych w pierwszym kwartale bieżącego roku nakładów na produkcję kolejnych tytułów – w tym między innymi nadchodzącego dodatku Krew i Wino oraz gry Cyberpunk 2077 – Grupa CD PROJEKT wygenerowała dodatnie saldo przepływów gotówkowych w wysokości 42,2 mln zł”.

Krótko pisząc, od momentu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon firma ma się dobrze jak nigdy, więc możemy się tylko cieszyć z sukcesu rodaków.

Na koniec przypominam, ze dodatek Krew i wino ukaże się 31 maja na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Produkcję w Polsce będzie można nabyć w pudełkowej wersji (tylko PC i PS4) w ramach Edycji limitowanej, zawierającej kod na rozszerzenie, poradnik do Gwinta, dwie nowe talie do rzeczonej karcianki, żetony do gry oraz kolekcjonerskie pudełko. Wydanie to nabędziecie za nieco ponad 100 zł (szczegóły w ramce obok).

Wiedźmin 3: Krew i wino przeniesie nas do pięknej i z pozoru spokojnej krainy o nazwie Touissant, w której Geralt będzie musiał rozprawić się z kolejnymi bestiami. Dodatek zapewni dostęp do 90 misji, co przełoży się na mniej więcej 30 godzin zabawy. Nasze wrażenia z rozgrywki przeczytacie tutaj, a powyżej zamieszczam jeszcze materiał ekipy tvgry.pl.