Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 08:56

90 misji i 30 godzin gry - nowości o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino

W serwisie CNET.com pojawiły się nowe informacje na temat dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Choć już zniknęły one ze strony, użytkownicy forum Reddit zdołali skopiować treść artykułu.

Pamiętacie, ile czasu zajmowało przemierzanie Velen i Novigradu? W takim razie szykujcie się na powtórkę z rozrywki. - 90 nowych misji oraz 30 godzin rozgrywki. Nowe informacje o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino - wiadomość - 2016-05-10
Pamiętacie, ile czasu zajmowało przemierzanie Velen i Novigradu? W takim razie szykujcie się na powtórkę z rozrywki.

Kraina Toussaint oraz rola Geralta z Rivii w jej losach jak dotąd jawiły nam się bardzo mgliście – deweloperzy z CD Projekt RED niechętnie bowiem ujawniali szczegóły na temat nadchodzącego dodatku do Wiedźmina 3, Krwi i wina. Teraz jednak w serwisie CNET.com pojawiło się naprawdę dużo informacji na temat zawartości rozszerzenia (pochodzących z notki prasowej studia), i choć artykuł zniknął ze strony, użytkownicy forum Reddit zdołali skopiować jego treść.

Trzeba przyznać, że wyłania się z niego obraz dodatku imponującego swymi rozmiarami. Kraina Toussaint, do której trafimy, tradycyjnie, z zamiarem zapolowania na bestię prześladującą królestwo, zapewni około 30 godzin rozgrywki, a swoimi rozmiarami dorówna Velen i Novigradowi. Obszar ten będzie wypełniony aktywnościami – pojawi się 90 nowych zadań oraz 40 lokacji, w których znajdziemy skarby, kryjówki złoczyńców czy leża potworów. Co ciekawe, odwiedzanie takich miejsc wpłynie także na pobliskie tereny: jeśli na przykład wybijemy bandytów w głównym obozie, zmniejszy się ich liczba w całej okolicy. Otrzymamy do dyspozycji także 12 nieznanych dotąd mutacji – np. taką, która pozwala zatrzymywać wrogów w miejscu i zabijać przy pomocy znaku Aard, lub zapewniającą odporność na obrażenia po tym, jak Geralt straci wszystkie punkty życia. Spore zmiany przejdzie interfejs użytkownika, ponadto pojawi się kolejna talia do Gwinta (o czym jednak wiedzieliśmy już wcześniej) oraz możliwość farbowania części swojego ubioru.

Niby wiedzieliśmy, że Toussaint to kraina (z pozoru!) bardziej cywilizowana i wiele sporów da się tu rozwiązać kwiecistą mową… ale 14 tysięcy linii dialogowych nadal robi ogromne wrażenie. - 90 nowych misji oraz 30 godzin rozgrywki. Nowe informacje o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino - wiadomość - 2016-05-10
Niby wiedzieliśmy, że Toussaint to kraina (z pozoru!) bardziej cywilizowana i wiele sporów da się tu rozwiązać kwiecistą mową… ale 14 tysięcy linii dialogowych nadal robi ogromne wrażenie.

CD Projekt RED pochwaliło się też imponującymi liczbami: na potrzeby Krwi i wina nagrano 14 tysięcy linii dialogowych, czyli ponad dwa razy więcej, niż dla Serc z kamienia. Gracze otrzymają 100 nowych elementów zbroi oraz 30 broni, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z 20 rodzajami dotąd nieznanych potworów. W związku z ogromnymi rozmiarami dodatku do 100. zwiększy się też maksymalny poziom, możliwy do uzyskania w New Game Plus.

Przypomnijmy, że według niedawnego wycieku Krew i wino zadebiutuje 31 maja – co zgadzałoby się z wypowiedziami twórców, twierdzących, że chcą wypuścić drugi dodatek do Wiedźmina 3 jeszcze przed targami E3. Podobnie jak podstawowa wersja, trafi on na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Rozszerzenie to będzie jednocześnie ostatnim „dużym” DLC do produkcji CD Projekt RED, które teraz zapewne poświęci się kolejnym projektom – przede wszystkim Cyberpunkowi 2077.

Pierwszy dodatek do Wiedźmina 3 został przyjęty bardzo ciepło – a Krew i wino znacznie przewyższa go rozmiarami i zawartością. Czy to wystarczy, by powtórzyć sukces Serc z kamienia? - 90 nowych misji oraz 30 godzin rozgrywki. Nowe informacje o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino - wiadomość - 2016-05-10
Pierwszy dodatek do Wiedźmina 3 został przyjęty bardzo ciepło – a Krew i wino znacznie przewyższa go rozmiarami i zawartością. Czy to wystarczy, by powtórzyć sukces Serc z kamienia?
  1. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Zanim zagrasz w Wiedźmina 3: Krew i wino – przewodnik po Toussaint
  3. Wiedźmin 3: Krew i wino na PAX East – Gwint wzbogaci się o talię Wysp Skellige