Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2016, 19:33

autor: Adrian Werner

Wiedźmin 3: Krew i wino - Steam ujawnił datę premiery?

W serwisie Steam na chwilę pojawiła się strona dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. Widniała na niej data premiery 31 maja, potwierdzając tym samym wcześniejsze plotki na ten temat.

Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych widzieli datę 30 maja, a z Europy 31 maja. - Wiedźmin 3: Krew i wino - Steam ujawnił datę premiery? - wiadomość - 2016-05-10
Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych widzieli datę 30 maja, a z Europy 31 maja.

Wczoraj pisaliśmy o plotkach, według których dodatek Wiedźmin 3: Krew i wino trafi do sprzedaży 31 maja tego roku. Ich źródło było trochę mało wiarygodne, gdyż informację tę przekazała osoba podająca się za pracownika jednej z dużych sieci sklepów detalicznych w naszym kraju. Teraz jednak ta sama data pojawiła się na chwilę w serwisie Steam. Prędko została usunięta, ale nie wystarczająco szybko, aby kilku graczy nie zdążyło wcześniej jej zauważyć. Jeden z nich zrobił nawet screena. Widnieje na nim termin 30 maja, ale jego autor mieszka w Stanach Zjednoczonych, natomiast użytkownicy z Unii Europejskich widzieli 31 maja. Wynika więc z tego, że Amerykanie zagrają trochę wcześniej.

Fakt, że wszystkie te doniesienia nie są jedynie okrutnym żartem potwierdzają informacje z serwisu SteamDB, który automatycznie rejestruje zmiany w bazie danych usługi. Widać tam wyraźnie, że data 30 maja pojawiła się na chwilę, a potem została usunięta. Oczywiście, wszystko to pozostaje spekulacjami aż studio CD Projekt RED wypowie się w tej sprawie, ale zdziwilibyśmy się, gdyby te doniesienia okazały się nie mieć pokrycia w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że autorzy obiecali, że gra zadebiutuje przed E3. W tym roku targi te ruszą 14 czerwca. CD Projekt RED zwykło wydawać swoje produkcje we wtorki (tak było w przypadku Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu oraz rozszerzenia Wiedźmin 3: Serca z Kamienia), więc 31 maja wydaje się najbardziej prawdopodobnym terminem, choć możliwy jest także 7 czerwca.

Na dodatek czekamy z zapartym tchem. Wiedźmin 3: Dziki Gon był jedną z absolutnie najlepszych gier zeszłego roku, a pierwszy dodatek, czyli Serce z Kamienia okazał się wyśmienitym rozszerzeniem, które w niektórych kwestiach przebiło „podstawkę”. Wiedźmin 3: Krew i wino zapowiada się co najmniej równie dobrze. Autorzy obiecują, że będzie to potężna produkcja. Zwiedzimy w niej krainę Touissant, rozmiarami dorównującą obszarom Wysp Skellige. Dodatkową atrakcją ma być także nowa talia do karcianki Gwint.

Dodatek Wiedźmin 3: Krew i wino zmierza dokładnie na te same trzy platformy sprzętowe, na które trafiła podstawowa wersja gry, czyli na pecety, Xboksa One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Wiedźmin 3: Krew i wino na PAX East - Gwint wzbogaci się o talię Wysp Skellige