Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2016, 10:02

autor: Góral

W grze Wiedźmin 3: Krew i wino pojawi się nowa talia do Gwinta

Studio CD Projekt RED zapowiedziało, że dodatek Wiedźmin 3: Krew i wino wprowadzi do karcianki Gwint nową talię - zestaw Wysp Skellige. Przy okazji zaprezentowano pierwsze cztery karty.

W miniony weekend odbyła się impreza PAX East, na której studio CD Projekt RED zapowiedziało, że w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się kolejna, piąta talia do zabawy w Gwinta, czyli popularną wiedźmińską karciankę. Niestety przy okazji nie podzielono się zbyt wieloma konkretami na temat zestawu Wysp Skellige, ale zaprezentowano kilka pierwszych kart (zdjęcie poniżej) oraz wypowiedziano się na temat jednej z nich – grzybów (Mushrooms). Będzie to karta pomocnicza, która sprawi, że wszystkie jednostki mające zdolność przemiany zyskają więcej punktów ataku. Pozostałe to Drakkar, Madman Lugos oraz Golden Cockerel. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w pudełkowym wydaniu dodatku Krew i wino znajdziemy dwie fizyczne talie - Królestwa Północy i Nilfgaard. Obecnie to wszystkie konkrety, jakie posiadamy, choć kilka dodatkowych szczegółów znajdziecie jeszcze w przygotowanym przez UV-a artykule:

Wiedźmin 3: Krew i wino - pierwsze karty z nowej talii. - W grze Wiedźmin 3: Krew i wino pojawi się nowa talia do Gwinta - wiadomość - 2016-04-25
Wiedźmin 3: Krew i wino - pierwsze karty z nowej talii.
Wiedźmin 3: Krew i wino w skrócie:
  • Drugie duże rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Podczas przygody Geralt trafi do krainy Touissant
  • Dodatek ukazać ma się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach w drugim kwartale bieżącego roku, czyli najpóźniej w czerwcu

Na temat samego dodatku Krew i wino również nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Do tej pory deweloperzy zdradzili jedynie, że tym razem Geralt trafi do z pozoru bardzo spokojnej krainy Touissant, lecz na miejscu okaże się, że nie wszystko jest takie fajne, na jakie wygląda. Oprócz tego niedawno pochwalono się okładką rozszerzenia oraz zaprezentowano kilka screenów. Dokładny termin premiery dodatku nie jest jeszcze znany. Wiemy jednak, że debiut ma się odbyć w drugim kwartale bieżącego roku, czyli najpóźniej w czerwcu.

Do tej pory, oprócz rozmaitych małych i darmowych DLC, Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się w październiku 2015 roku pierwszego dużego rozszerzenia, zatytułowanego Serca z Kamienia. Dodatek spełnił oczekiwania z nawiązką, więc tym bardziej czekamy na premierę Krwi i wina.

W grze Wiedźmin 3: Krew i wino pojawi się nowa talia do Gwinta - ilustracja #2