Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 maja 2016, 19:11

autor: Adrian Werner

Hero - twórcy Candy Crush Saga tworzą mobilnego RPG-a

Znane z Candy Crush Saga studio King.com pracuje nad mobilnym RPG akcji zatytułowanym Hero. Najbardziej charakterystycznym elementem projektu jest sterowanie, które pozwala na zabawę jedną ręką.

Studio King.com to prawdziwy gigant rynku mobilnego, ale do tej pory firma koncentrowała się na grach logicznych pokroju Candy Crush Saga. Teraz zespół postanowił spróbować sił w gatunku RPG i pracuje nad projektem zatytułowanym po prostu Hero.

Hero wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami i zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. W przypadku drugiej z tych platform ruszyły już beta testy w ramach tzw. soft-launchu, ale nie obejmuje on niestety Polski.

Akcja toczy się w klasycznej krainie fantasy znanej jako Mystia. Jej terytoria stają się celem inwazji potworów i naszym zadaniem jest oczywiście uratowanie świata. Fabuła nie odgrywa w tej grze istotnej roli i stanowi jedynie pretekst do zabawy.

Hero to typowe RPG typu hack'n'slash. Podczas rozgrywki głównie eksplorujemy więc mapy oraz mordujemy wszystko co się rusza. Do wyboru jest kilka postaci – rycerz, mag oraz łuczniczka i każda z nich posiada inny styl walki. Ciekawie zrealizowano sterowanie. Zostało ono zaprojektowane tak, abyśmy mogli bez problemu obsługiwać grę za pomocą jednej ręki – w orientacji pionowej. System ten jest intuicyjny i dobrze sprawdza się w akcji. Do tego przygody są krótkie i przejście pojedynczej to kwestia maksymalnie kilku minut, co pasuje do mobilnego charaktery produkcji.

Dodatkową atrakcją jest to, że nie podróżujemy samotnie. Zamiast tego w przygodach towarzyszy nam sterowany przez sztuczną inteligencję sojusznik. Dostępna jest także opcja ujeżdżania bestii i wykorzystywania ich jako rumaków w bitwach. Jak na RPG-a przystało, w grze nie zabrakło również systemu rozwoju, w ramach którego gromadzimy punkty doświadczenia, za które potem kupujemy ulepszenia dla bohatera oraz jego kompana.