Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2016, 14:59

Batman: Return to Arkham - remastery Arkham Asylum i Arkham City już prawie pewne

Włoski magazyn opublikował reklamę, która wydaje się potwierdzać istnienie projektu Batman: Return to Arkham. Pod tym tytułem kryje się zmierzający na konsole Xbox One i PlayStation 4 zestaw zawierający odświeżone wersje gier Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City.

Źródło: AllGamesDelta - Batman: Return to Arkham - remaster Arkham Asylum i Arkham City już prawie pewny - wiadomość - 2016-05-08
Źródło: AllGamesDelta

Już od pewnego czasu docierają do nas pogłoski o remasterze gier Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City. Najnowsze tego typu plotki są zdecydowanie najbardziej wiarygodne z dotychczasowych. Jeden z włoskich magazynów o grach opublikował bowiem reklamę produkcji zatytułowanej Batman: Return to Arkham. Wynika z niej, że w skład zestawu wejdą odświeżone wersje wspomnianych dwóch gier wraz ze wszystkimi DLC, a całość zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera miałaby nastąpić 10 czerwca.

Fakt, że w zestawie nie znajdzie się gra Batman: Arkham Origins jest pewnym zaskoczeniem, ale należy pamiętać, że nie opracowało jej znane z Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City studio Rocksteady. Zamiast tego ten prequel wyszedł spod rąk pracowników zespołu WB Games Montreal. Ponadto wydawca zapewne nie chce przepuścić dodatkowej okazji do zarobku, więc spodziewamy się, że jeśli Batman: Return to Arkham odniesie sukces, to za jakiś czas remastera otrzyma także Batman: Arkham Origins, zwłaszcza że można by dorzucić do niego także odświeżoną wersję Batman: Arkham Origins Blackgate, tworząc w sumie całkiem atrakcyjną paczkę.

Warto także zwrócić uwagę, że według tych plotek Batman: Return to Arkham zadebiutowałoby 10 czerwca, czyli cztery dni przed tegoroczną edycją E3. Możliwe, że taka data nie jest przypadkowa i wydawca nie chce, aby produkcja została przysłonięta zapowiedzią nowej odsłony marki na targach. Od premiery Batman: Arkham Origins minęły bowiem prawie trzy lata i wydaje się, że WB Games Montreal powinno być już gotowe ujawnić swój kolejny projekt.

Owa niezapowiedziana produkcja wcale nie musi zresztą być grą z Batmanem w roli głównej. Od kilku lat krążą plotki sugerujące, że WB Games Montreal może pracować nad produkcją bazującą na marce Suicide Squad z tego samego komiksowego uniwersum wydawnictwa DC. Obecny rok idealnie nadawałby się na premierę tej produkcji, gdyż w sierpniu na ekrany kin wejdzie filmowa adaptacja, która w Polsce dystrybuowana będzie pod tytułem Legion Samobójców.

  1. Oficjalna strona studia Rocksteady