Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2016, 11:00

Wiedźmin 3: Krew i wino trafi do sprzedaży 31 maja?

W sieci pojawiły się plotki dotyczące daty premiery dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. Według tych doniesień drugie rozszerzenie do zeszłorocznego przeboju studia CD Projekt RED trafi do sprzedaży 31 maja.

Oficjalną datę premiery powinniśmy poznać już wkrótce. - Wiedźmin 3: Krew i wino trafi do sprzedaży 31 maja? - wiadomość - 2016-05-07
Oficjalną datę premiery powinniśmy poznać już wkrótce.

Wiedźmin 3: Krew i wino, pomimo faktu bycia „jedynie” dodatkiem, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez nas produkcji tego roku. Do tej pory studio CD Projekt RED nie podało oficjalnej daty premiery i wiemy jedynie, że powinna ona nastąpić już wkrótce. Teraz jednak w sieci pojawiły się plotki sugerujące, że rozszerzenie zadebiutuje 31 maja.

Ich źródłem jest wpis w serwisie Reddit wykonany przez użytkownika o ksywce t0n10, podającego się za pracownika jednej z dużych sieci sklepów detalicznych w naszym kraju. Twierdzi on, że termin 31 maja otrzymał od działu sprzedaży. Oczywiście, wszystko to należy traktować wyłącznie jako niepotwierdzone plotki. Embargo na informacje i materiały z dodatku zostanie zniesione 10 maja, więc zapewne wtedy też poznamy oficjalną datę premiery.

Warto pamiętać jednak wcześniejsze doniesienia, według których CD Projekt RED chce zdążyć z premierą dodatku przed targami E3. W tym roku impreza ta ruszy 14 czerwca. Duże produkcje zwykły debiutować na świecie we wtorki i tak właśnie było w przypadku gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz rozszerzenia Wiedźmin 3: Serca z Kamienia. 31 maja to również wtorek, podobnie jak 7 czerwca, więc prawdopodobne wydaje się, że Wiedźmin 3: Krew i wino trafi do sprzedaży w jednym z tych dwóch terminów.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Krew i wino zmierza na te same platformy sprzętowe, na których ukazała się podstawowa wersja gry, czyli na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Rozszerzenie pozwoli zwiedzić krainę Touissant, która rozmiarami ma dorównywać obszarom Wysp Skellige. Poza świeżymi lokacjami i przygodami dodatek zaoferuje także nową talię do karcianki Gwint.

Pierwszy dodatek, czyli Wiedźmin 3: Serca z Kamienia, okazał się wyśmienitą produkcją, pod niektórymi względami wręcz przewyższającą fenomenalną „podstawkę”. Liczymy więc, że Wiedźmin 3: Krew i wino zaoferuje podobny poziom.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon Źródło
  2. Wiedźmin 3: Krew i wino na PAX East - Gwint wzbogaci się o talię Wysp Skellige