Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 maja 2016, 10:12

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 7-8 maja (m.in. cykl GTA, Max Payne, Rayman Classic, Punch Club)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o wyprzedaży zorganizowanej przez firmę Rockstar Games (cykl GTA, Max Payne Mobile), przecenach gier Rayman Classic, Punch Club, Castle of Illusion, Worms 4, a także o nowej odsłonie akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier z katalogu Rockstar Games (Android/iOS) – cykl Grand Theft Auto i Max Payne

Firma Rockstar Games wystartowała z godną uwagi akcją promocyjną, którą objęła wszystkie tytuły przypisane do swojego mobilnego katalogu. Tym samym użytkownicy smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS mogą nabyć taniej kilka odsłon marki Grand Theft Auto, a także strzelankę TPP Max Payne. Przeceny sięgają 57%, a pełna oferta prezentuje się następująco:

Rayman Classic

Android: ok. 16 zł / iOS: ok. 13 zł

Nieco taniej niż zwykle kupicie także grę Rayman Classic. Mamy tu do czynienia z mobilną konwersją jednej z najlepszych dwuwymiarowych platformówek lat 90. XX wieku. W produkcji firmy Ubisoft wcielamy się w tytułowego bohatera, na którego skromne barki spada obowiązek uwolnienia Eletoonów i pokrzyżowania planów łotra imieniem Pan Mroczny. Port na urządzenia mobilne nie różni się niczym pod względem technicznym od oryginału, co jednak nie przeszkadza w czerpaniu masy przyjemności z zabawy i oglądania w dalszym ciągu ładnej, dwuwymiarowej grafiki (odbiegającej jednak znacznie od najnowszych odsłon 2D tej uznanej serii).

Punch Club

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

80-procentowej obniżki ceny doczekała się gra Punch Club – udane skrzyżowanie strategii ekonomicznej i menedżera sportowego. Regularnie aktualizowana i rozbudowywana produkcja studia Lazy Bear Games (m.in. o nowe wątki fabularne i dodatkowe tryby) opowiada historię mężczyzny, który stracił w młodości ojca i poprzysiągł zemstę na sprawcach śmierci. W tym celu, po dwudziestu latach od tego tragicznego dnia, próbuje stać się najlepszym wojownikiem na świecie.

Castle of Illusion

Android: ok. 5 zł

Firma Disney wprowadziła w życie potężną obniżkę ceny gry Castle of Illusion – odświeżonej wersji 16-bitowej, klasycznej platformówki, obchodzącej w ubiegłym roku 25-lecie powstania. W produkcji wcielamy się w Myszkę Miki i wyruszamy do tytułowego Zamku Iluzji, aby uratować Minnie. Mimo świetnych ocen przyznanych przez media branżowe, dziełu Disney Interactive Studios nie udało się odnieść wielkiego sukcesu. Sytuację podratowały nieco liczne przeceny, dzięki którym mobilna edycja Castle of Illusion może się pochwalić sprzedażą na poziomie kilkuset tysięcy egzemplarzy.

Worms 4

Android: 9,99 zł

Za połowę dotychczasowej ceny kupicie obecnie Worms 4 – specjalną odsłonę serii, przygotowaną wyłącznie z myślą o rynku mobilnym. Podstawowe założenia, na których opiera się cykl, pozostały nietknięte. Rozgrywka sprowadza się zatem do brania udziału w starciach dwóch oddziałów robali, walczących o zwycięstwo na podatnych na destrukcję, dwuwymiarowych mapach. W „czwórce” zmniejszono jednak areny, skrócono czas trwania tury i jeszcze bardziej ograniczono liczbę członków drużyn. W efekcie udało się przyspieszyć zabawę i uczynić grę bardziej mobilną. Nie zabrakło też nowych środków zagłady, lokacji, obszernej kampanii złożonej z 80 misji, walk kooperacyjnych i społecznościowej wojny frakcji.

QuestLord

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Fanom takich gier jak Eye of Beholder i Dungeon Master polecamy QuestLord, które można obecnie nabyć 50% taniej. Gra oferuje wszystko to, co klasyczny, pierwszoosobowy cRPG powinien zapewniać: widok FPP, skokowy system poruszania z obrotem o 90 stopni, a także obszerny świat fantasy pełen zadań do wykonania, skarbów do zgromadzenia i potworów do wyeliminowania. W połączeniu z grafiką utrzymaną w stylu retro udało się osiągnąć znakomity efekt, którego nie psuje uproszczona rozgrywka, gdyż zabawy tu co nie miara.

Strategy & Tactics: WW II

Android: za darmo

Z okazji trzeciej rocznicy powstania gry strategicznej Strategy & Tactics: WW II, firma HeroCraft zdecydowała się udostępnić ją za darmo. Osoby, które nabyły tytuł wcześniej otrzymują rekompensatę w postaci bezpłatnych zasobów i punktów naukowych. Produkcja doczekała się jednocześnie kilku zmian w ramach obszernej aktualizacji (m.in. poprawa stabilności połączenia, łatwiejsza walka z wrogimi strategami i przyspieszone wyszukiwanie przeciwników). Akcja WW II toczy się w czasach II wojny światowej. W grze otrzymujemy dostęp do kilku obszernych kampanii, rozgrywanych z podziałem na tury z poziomu mapy strategicznej. W grze tego typu nie mogło również zabraknąć trybu potyczek oraz opcji wieloosobowej.

Humble Mobile Bundle 17 – m.in. Evoland, Broken Sword 5 i This War of Mine

Doczekaliśmy się kolejnej, osiemnastej już odsłony akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier mobilnych. Tym razem wpłata na poziomie co najmniej 1 dolara zapewnia dostęp do: Freeze! 2 – Brothers, Evoland oraz Adventures of Poco Eco. Przelewając na konto organizatorów akcji minimum 5,94 dolarów (kwota obowiązująca w chwili pisania tej wiadomości), czyli około 23 złotych, otrzymacie dodatkowo: Rebuild 3: Gangs of Deadsville, Broken Sword 5 Episode 1 oraz Goat Simulator GoatZ. Istnieje jeszcze trzeci próg promocji – za 7 dolarów, czyli około 27 złotych, dostaniecie dodatkowo Broken Sword 5 Episode 2 oraz This War of Mine. Kolejne pozycje zostaną dodane do zestawu w późniejszym czasie. Akcja dobiegnie końca 16 maja.

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.