Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSPS4Switch3DSANDXONE
Okładka Punch Club (PC)

Punch Club

Opracowana przez rosyjskie studio Lazy Bear Games gra, będąca połączeniem strategii ekonomicznej oraz menadżera sportowego. Fabuła Punch Club (znanego także pod nazwą Video Hero Super Story) opowiada o losach chłopaka, który stracił ojca w wyniku brutalnego napadu.

Strategiczne | ekonomiczne | boks | 2D | elementy przygodowe | symulator życia | indie

Okładka Punch Club (PC)

data premiery gry:

8sty2016

PC

14sty2016

iOS

27sty2016

AND

19sty2017

3DS

31mar2017

PS4 XONE

24maj2018

Switch

Punch Club na platformę PC, AND itd. to ciekawa gra niezależna, znana wcześniej jako Video Hero Super Story (VHS Story). Produkcja została stworzona przez rosyjskie studio Lazy Bear Games, które nawiązało współpracę z firmą tinyBuild GAMES, wspierającą niezależnych twórców gier wideo. To tytuł strategiczno-ekonomiczny połączony z menadżerem sportowym. Dodatkowo całość aż kipi od klimatu lat 80. i 90. oraz uzupełniana jest licznymi nawiązaniami do filmów i innych gier wideo, które królowały w tamtym okresie.

Fabuła

Punch Club opowiada o zawadiackim mężczyźnie, który jako dziecko stracił ojca w wyniku napadu. Akcja produkcji rozgrywa się dwadzieścia lat później, a my staramy się zostać najlepszym wojownikiem na świecie – to jedyny sposób, aby odszukać mordercę i poznać prawdę o tym, co dawniej się wydarzyło.

Mechanika

Rozgrywka w Punch Club na platformę PC, AND itd. nie opiera się jedynie na walce. Do naszych zadań należy także dbanie o codzienne życie podopiecznego i jego potrzeby. Oznacza to, że musimy troszczyć się o odpowiednią dietę i trening (podnoszenie ciężarów, robienie pompek, bieganie, boksowanie worka itd.). W ten sposób rozwijamy postać, która staje się silniejsza i może stawić czoła mocniejszym przeciwnikom. Jednocześnie trzeba dbać o stały dopływ gotówki, dzięki której możemy nabyć chociażby sprzęt treningowy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Punch Club została stworzona w klimatycznym, rozpikselowanym stylu, nawiązującym do produkcji sprzed lat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Punch Club

Klasyfikacja PEGI Punch Club

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Punch Club – symulator Rocky’ego kończy walkę przed czasem
Recenzja gry Punch Club – symulator Rocky’ego kończy walkę przed czasem

Recenzja 22 stycznia 2016, 16:00

Pewien urok ma również oprawa graficzna. W tym przypadku postawiono na 16-bitowe modele oraz stosunkowo proste animacje, ale jeśli ktoś lubi pikselowy artyzm, z pewnością nie będzie narzekać. Niestety, nawet zakładając bezgraniczną miłość do oldskulu, ciężko w grze strawić ścieżkę dźwiękową. Ukończenie Punch Clubu zajęło mi nieco ponad osiem godzin, podczas których przez 90% czasu wysłuchiwałem identycznie brzmiących utworów. Początkowo wpadają one nawet w ucho i zachęcają do dalszych wysiłków, ale po dłuższym obcowaniu z grą zaczynają po prostu działać na nerwy.

PC
iOS
AND
XONE
Switch
PS4
3DS