Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 maja 2016, 19:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

This War of Mine: The Board Game sfinansowane na Kickstarterze

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że powstanie gra planszowa This War of Mine: The Board Game, a dziś rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze na rzeczony projekt. Cel minimalny udało się już osiągnąć, w związku z czym tytuł pojawi się na rynku w lutym 2017 roku.

W listopadzie 2015 roku dowiedzieliśmy się, że studio 11 bit planuje stworzyć grę planszową This War of Mine: The Board Game. Na dalsze szczegóły związane z tym projektem musieliśmy trochę poczekać, ale dziś wiemy już co i jak dzięki kampanii na Kickstarterze. Firma postanowiła bowiem poprosić zainteresowane osoby o dotację w wysokości 40 tysięcy funtów. W momencie pisania tej wiadomości cel został już osiągnięty, w związku z czym tytuł pojawi się na rynku w lutym 2017 roku. Jeżeli chcecie, możecie się dołożyć do zbiórki – wpłacając 50 funtów zaklepiecie sobie dostęp do podstawowej wersji planszówki, ale oczywiście dostępne są także droższe warianty.

This War of Mine: The Board Game składać ma się z 430 elementów. - This War of Mine: The Board Game sfinansowane na Kickstarterze - wiadomość - 2016-05-10
This War of Mine: The Board Game składać ma się z 430 elementów.
This War of Mine: The Board Game w skrócie:
  • Gra stołowa oparta na This War of Mine od studia 11 bit
  • Ukaże się w lutym 2017 roku
  • Składać ma się z 430 wysokiej jakości elementów

W pracach nad stołową adaptacją This War of Mine bierze udział Michał Oracz znany przede wszystkim z Neuroshimy Hex. Oprócz niego swoje trzy grosze dokłada także Jakub Wiśniewski, współpracujący wcześniej m.in. przy scenariuszu Dying Light. Gra składać ma się z 430 wysokiej jakości elementów, w tym 12 figurek, kart, dziennika i nie tylko. Ponadto powstanie też mobilna aplikacja towarzysząca.

Sama zabawa w This War of Mine: The Board Game polegać ma w gruncie rzeczy na tym samym, co w przypadku oryginalnej gry wideo, czyli na przetrwaniu. Rozgrywka przeznaczona ma być dla 1 – 6 osób, które będą zmuszane do dokonywania trudnych wyborów moralnych, pozyskiwania surowców, ulepszania schronienia, walki, zarządzania zasobami itd. Dodatkowo dzięki Book of Scripts będziemy mogli rozegrać ponad 1000 unikalnych przygód.

Na koniec pragniemy jeszcze poinformować, że dziś o północy na kanale studia 11 bit w serwisie YouTube rozpocznie się stream z udziałem artystów pracujących przy karciankach z uniwersum Star Wars, A Game of Thrones i Magic: The Gathering, którzy będą na żywo tworzyć okładkę gry.

This War of Mine: The Board Game sfinansowane na Kickstarterze - ilustracja #2
This War of Mine: The Board Game sfinansowane na Kickstarterze - ilustracja #3