Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 19:12

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Pokemon Sun i Pokemon Moon – data premiery, nowy trailer i szczegóły dotyczące gier

Nintendo opublikowało właśnie drugi trailer gier Pokemon Sun i Pokemon Moon, który zawiera pierwsze fragmenty rozgrywki. Poznaliśmy także datę premiery tytułów oraz wygląd i imiona trzech startowych stworków, z którymi wyruszymy w podroż po zupełnie nowym regionie świata Pokemon.

Pokemon Sun i Pokemon Moon, a więc kolejne główne odsłony przebojowej serii Pokemon, zostały zapowiedziane oficjalnie w lutym. Producenci podzielili się jednak wówczas jedynie prostym zwiastunem, prezentującym historię serii oraz loga nadchodzących gier. Od tamtej pory fani skazani byli więc wyłącznie na spekulacje i śledzenie wywiadów oraz przecieków w japońskich magazynach czy stronach internetowych. Dziś nareszcie się to zmieniło. Nintendo opublikowało właśnie zwiastun zawierający pierwsze fragmenty rozgrywki oraz przedstawiający datę premiery gier. Pewne jest więc, że Pokemon Sun i Pokemon Moon zadebiutują w Europie 23 listopada tego roku na konsoli Nintendo 3DS.

Tradycyjnie gry zabiorą nas w nowy zakątek uniwersum Pokemon. Tym razem będzie to region o nazwie Alola, który wzorowany jest na Hawajach i innych tropikalnych wyspach Pacyfiku. Zwiedzać będziemy zarówno gęstą dżunglę i ukryte w niej wioski oraz jaskinie jak i ogromną metropolię, będącą stolicą wyspy. Pokemon Sun i Pokemon Moon korzystać będą z ulepszeń oraz silnika poprzednich tytułów z serii. Otrzymamy więc w pełni trójwymiarowe bitwy oraz mapę świata. Gracze będą mogli też ponownie wybierać i dowolnie modyfikować wygląd bohatera lub bohaterki. Jednym z kluczowych elementów produkcji są również pokemony, które otrzymujemy na początku przygody. Tym razem będzie to latająco-trawiasta sowa Rowlet, ognisty kot Litten, oraz korzystająca z wodnych ataków foka Poppilo. Dowiedzieliśmy się również jak będą wyglądać nowe legendarne pokemony, które praktycznie od zawsze zdobią okładki produkcji cyklu.

Poppilo, Rowlet i Litten to startowe pokemony, z którymi rozpoczniemy przygodę w nowych grach

Przypomnijmy, że Seria Pokemon obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Pierwsze dwie gry z kieszonkowymi stworkami w roli głównej, a więc Pokemon Red i Pokemon Green (przemianowany na zachodzie na Pokemon Blue), trafiły do japońskich posiadaczy przenośnej konsoli Game Boy w 1996 roku. Na Zachodzie oba tytuły pojawiły się w sprzedaży dwa lata później, szybko zdobywając ogromną popularność, którą podsycała wszechobecna kampania marketingowa oraz emitowany do dziś serial animowany. Od tamtej pory liczba możliwych do złapania wirtualnych stworków wzrosła ze 151 do ponad 700 (w listopadzie wzrośnie ponownie o ponad 100). Cykl doczekał się szeregu głównych odsłon, pojawiających się w regularnych odstępach czasu na przenośnych konsolach Nintendo, a także licznych pobocznych produkcji, reprezentujących najróżniejsze gatunki, które trafiły na wiele platform sprzętowych. Pokemon to zresztą nie tylko gry, ale prawdziwe multimedialne imperium warte miliardy dolarów, zarabiające na sprzedaży licencji oraz wizerunku pokemonów, które pojawiają się na prawie wszystkich możliwych do wyobrażenia produktach.

Na okładach gier ponownie znalazły się trudne do złapania legendarne pokemony

  1. Oficjalna strona serii Pokemon