Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 21:03

This War of Mine: The Board Game – zapowiedziano planszową adaptację gry studia 11 bit

Twórcy This War of Mine zapowiedzieli, że w przyszłym roku do sklepów trafi jej adaptacja pod postacią klasycznej gry planszowej. This War of Mine: The Board Game oferować będzie rozgrywkę dla maksymalnie sześciu osób, a za jej powstanie odpowiadają projektanci gier takich jak Neuroshima Hex, Earthcore: Shattered Elements i Neuroshima RPG.

Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku - This War of Mine The Boardgame – zapowiedziano planszową adaptację gry studia 11 bit - wiadomość - 2015-11-25
Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku

This War of Mine, stworzone przez polskie studio 11 bit, okazało się jednym z największych zaskoczeń 2014 roku. Produkcja zebrała masę pozytywnych ocen oraz odniosła niemały sukces finansowy. Udało się to twórcom dzięki ich unikalnemu podejściu do tematyki gier wojennych. W lutym, deweloperzy informowali, że mają spore plany związane z marką This War of Mine. Ich pierwszym efektem była zapowiedź konsolowego portu tytułu (This War of Mine: The Little Ones), kolejnym z nich jest przedstawiona dziś adaptacja planszowa. This War of Mine The Boardgame pojawi się w sklepach w przyszłym roku i będzie klasyczną planszówką, przeznaczoną dla maksymalnie sześciu osób (twórcy przewidują także możliwość zabawy w pojedynkę).

Projektantem This War of Mine The Boardgame jest Michał Oracz, odpowiadający za gry, takie jak Neuroshima Hex i Neuroshima RPG, a także Jakub Wiśniewski, stojący za karcianką Earthcore: Shattered Elements. W czasie rozgrywki wcielamy się w postacie znane z komputerowego oryginału. Zabawa skupi się na interakcjach pomiędzy bohaterami oraz podejmowanych przez nich trudnych decyzjach, wynikających z ekstremalnej wojennej rzeczywistości w jakiej przyszło im żyć. Gra będzie przystępna dla początkujących i nie przytłoczy nas skomplikowanym systemem reguł oraz zasad. Twórcy przewidują również publikację mobilnej aplikacji towarzyszącej, posiadającej materiały audiowizualne oraz dodatkowe informacje wzbogacające fikcyjny świat tytułu.

Kolejne szczegóły dotyczące gry mają pojawiać się regularnie na jej oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

  1. This War of Mine The Boardgame – oficjalna strona internetowa
  2. Oficjalna strona This War of Mine
  3. Recenzja This War of Mine