Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 19:55

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Gry wyścigowe i rajdowe mają być priorytetem dla Codemasters

Codemasters najwyraźniej postanowiło wrócić do korzeni. W wydanym oświadczeniu przedstawiciele firmy poinformowali, że spółka zamierza skoncentrować się na produkcji gier rajdowych i wyścigowych, jednocześnie zamykając studio odpowiedzialne za mobilną karciankę Battle Decks.

Gry wyścigowe mają być priorytetem dla Codemasters - ilustracja #1

W oświadczeniu opublikowanym na łamach serwisu Eurogamer rzecznik prasowy Codemasters oznajmił, że firma postanowiła ponownie skupić się na sztandarowym dotychczas dla niej gatunku – tytułach rajdowych i wyścigowych. Efektem tego jest między innymi podwojenie składu zespołów pracujących nad powstającymi obecnie projektami. Decyzję podjęto ze względu na niższe od oczekiwanych wyniki osiągnięte przez Battle Decks – grę karcianą, która ukazała się na platformach mobilnych na początku ubiegłego miesiąca – a także wydane pod koniec października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 Overlord: Fellowship of Evil. Przedstawiciel spółki poinformował jednocześnie, że studio odpowiedzialne za powstanie pierwszej z wymienionych produkcji zostało zamknięte. Jego członkowie mają przy tym zostać rozlokowani w innych ekipach.

Rzecznik prasowy Codemasters zaznaczył też, że testowa wersja gry DiRT Rally, którą kupić można w ramach wczesnego dostępu na Steamie, odniosła ogromny sukces. Poza tym triumfy święci też F1 2015, która znalazła się na szczytach list bestsellerów w wielu krajach. Wspomniane produkcje mają być dopiero początkiem – firma ma już nakreślony plan działania na najbliższe miesiące i lata. Jednym z jej elementów jest chociażby zapowiedziana niedawno odświeżona edycja Micro Machines, która trafić ma na smartfony i tablety.

Codemasters zamierza skoncentrować się na grach rajdowych i wyścigowych. - Gry wyścigowe i rajdowe mają być priorytetem dla Codemasters - wiadomość - 2015-11-25
Codemasters zamierza skoncentrować się na grach rajdowych i wyścigowych.

Warto przy tym podkreślić, że okres pojawienia się konsol nowej generacji nie był dla Codemasters szczęśliwy. W styczniu spółka przeszła proces restrukturyzacji, w efekcie którego zwolniono 30 pracowników, natomiast z raportu finansowego opublikowanego w marcu wynikało, że w minionym roku fiskalnym firma zanotowała straty na poziomie 20,8 miliona funtów brytyjskich.

Założone w 1986 roku Codemasters specjalizuje się przede wszystkim w grach rajdowych. Firma ma na swoim koncie m.in. takie serie, jak DiRT, GRID, czy tytułu spod szyldu F1. W swoim portfolio posiada jednak również produkcje należące do innych gatunków, jak chociażby Operation Flashpoint, czy Overlord.