Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 19:55

autor: Pirlond

Gry wyścigowe i rajdowe mają być priorytetem dla Codemasters

Codemasters najwyraźniej postanowiło wrócić do korzeni. W wydanym oświadczeniu przedstawiciele firmy poinformowali, że spółka zamierza skoncentrować się na produkcji gier rajdowych i wyścigowych, jednocześnie zamykając studio odpowiedzialne za mobilną karciankę Battle Decks.

Gry wyścigowe mają być priorytetem dla Codemasters - ilustracja #1

W oświadczeniu opublikowanym na łamach serwisu Eurogamer rzecznik prasowy Codemasters oznajmił, że firma postanowiła ponownie skupić się na sztandarowym dotychczas dla niej gatunku – tytułach rajdowych i wyścigowych. Efektem tego jest między innymi podwojenie składu zespołów pracujących nad powstającymi obecnie projektami. Decyzję podjęto ze względu na niższe od oczekiwanych wyniki osiągnięte przez Battle Decks – grę karcianą, która ukazała się na platformach mobilnych na początku ubiegłego miesiąca – a także wydane pod koniec października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 Overlord: Fellowship of Evil. Przedstawiciel spółki poinformował jednocześnie, że studio odpowiedzialne za powstanie pierwszej z wymienionych produkcji zostało zamknięte. Jego członkowie mają przy tym zostać rozlokowani w innych ekipach.

Rzecznik prasowy Codemasters zaznaczył też, że testowa wersja gry DiRT Rally, którą kupić można w ramach wczesnego dostępu na Steamie, odniosła ogromny sukces. Poza tym triumfy święci też F1 2015, która znalazła się na szczytach list bestsellerów w wielu krajach. Wspomniane produkcje mają być dopiero początkiem – firma ma już nakreślony plan działania na najbliższe miesiące i lata. Jednym z jej elementów jest chociażby zapowiedziana niedawno odświeżona edycja Micro Machines, która trafić ma na smartfony i tablety.

Codemasters zamierza skoncentrować się na grach rajdowych i wyścigowych. - Gry wyścigowe i rajdowe mają być priorytetem dla Codemasters - wiadomość - 2015-11-25
Codemasters zamierza skoncentrować się na grach rajdowych i wyścigowych.

Warto przy tym podkreślić, że okres pojawienia się konsol nowej generacji nie był dla Codemasters szczęśliwy. W styczniu spółka przeszła proces restrukturyzacji, w efekcie którego zwolniono 30 pracowników, natomiast z raportu finansowego opublikowanego w marcu wynikało, że w minionym roku fiskalnym firma zanotowała straty na poziomie 20,8 miliona funtów brytyjskich.

Założone w 1986 roku Codemasters specjalizuje się przede wszystkim w grach rajdowych. Firma ma na swoim koncie m.in. takie serie, jak DiRT, GRID, czy tytułu spod szyldu F1. W swoim portfolio posiada jednak również produkcje należące do innych gatunków, jak chociażby Operation Flashpoint, czy Overlord.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.