Data wydania: 20 października 2015
Kolejna odsłona popularnej serii Overlord, zapoczątkowanej w 2007 roku przez studio Triumph Software. W produkcji, przygotowanej tym razem samodzielnie przez firmę Codemasters, akcję obserwujemy już nie w perspektywie trzecioosobowej, lecz w widoku z góry, przypominającym typowe produkcje hack’n’slash. Do dyspozycji graczy oddano zaś nie jednego, a czterech antybohaterów: wojowniczkę, nekromantę, krasnoluda oraz mrocznego elfa.
Gracze
Steam
OpenCritic
Overlord: Fellowship of Evil to kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2007 roku serii Overlord. W odróżnieniu od wcześniejszych części stworzonych przez studio Triumph, tym razem do dyspozycji graczy oddano nie jednego, a aż czterech mrocznych lordów. Zmieniły się również same założenia rozgrywki, gdyż produkcja nie jest już trzecioosobową grą akcji, lecz tytułem reprezentującym gatunek action-RPG, w którym wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej nad polem walki.
W Overlord: Fellowship of Evil ponownie wcielamy się w antybohatera, który tym razem przemierza zaświaty. Naszym celem jest uwolnienie niewyobrażalnego zła, dzięki czemu świat żywych padnie nam do stóp i zostaniemy jego mrocznym panem. W grze dostępnych jest czterech kandydatów do tego tytułu – brutalna wojowniczka Inferna, nekromanta Malady, krasnolud Hakon oraz mroczny elf Cryos. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności, wykorzystywane podczas pokonywania kolejnych przeciwności losu. Dodatkowo podczas zabawy korzystamy z pomocy minionów. Dzielą się one na kilka rodzajów - zielone zatruwają wrogów, czerwone wyposażone zostały w ładunki wybuchowe, a niebieskie starają się nas bronić. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych lokacji, walce z przeciwnikami i rozwiązywaniu prostych łamigłówek. Kampanię można przejść samemu, jednak tytuł nastawiony jest głównie na tryb współpracy dla maksymalnie czterech graczy, którzy bawią się wspólnie zarówno przez Internet, jak i lokalnie.
W pracach nad grą uczestniczyła scenarzystka Rhianna Pratchett, znana z takich gier jak Mirror's Edge, Heavenly Sword czy Tomb Raider.
Autor opisu gry: Kamil Zwijacz
Platformy:
Xbox OneAngielskie napisy i dialogi
PlayStation 4Angielskie napisy i dialogi
PC WindowsAngielskie napisy i dialogi
Producent: Codemasters
Wydawca: Codemasters
1 sierpnia 2015
Wakacje w pełni, tak jak i sezon ogórkowy. Sierpień nie zaskoczy nas obfitymi zbiorami w growych sklepach, ale i tak warto zwrócić uwagę na kilka świetnie zapowiadających się tytułów.
Firma Codemasters zapowiedziała grę Overlord: Fellowship of Evil. Będzie to zręcznościowe RPG na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC, a zabawa nastawiona ma być na współpracę maksymalnie czterech graczy.
gry
Kamil Zwijacz
23 kwietnia 2015 18:00
Firma Codemasters opublikowała zwiastun trzeciej odsłony serii Overlord. Zostanie ona oficjalnie zapowiedziana jutro, ale już dziś wiemy, że w produkcji pojawi się czterech lordów ciemności, a zabawa nastawiona będzie na współpracę.
gry
Kamil Zwijacz
22 kwietnia 2015 19:30
Firma Codemasters dała do zrozumienia, że w produkcji znajduje się trzecie odsłona cyklu Overlord, czyli serii pozwalającej na wcielenie się w złego Lorda Ciemności próbującego przejąć kontrolę nad krainą fantasy.
gry
Adrian Werner
21 marca 2015 08:55
Popularne pliki do pobrania do gry Overlord: Fellowship of Evil.
Wymagania sprzętowe gry Overlord: Fellowship of Evil:
PC / Windows
Minimalne wymagania sprzętowe:
Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHz/ AMD Athlon x2 5400+ 2.8, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280/Radeon HD 4870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8 64-bit.
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Intel Core i5-3570 3.4 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza, Windows Vista/7/8.
Średnie Oceny:
Średnia z 94 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"W większości negatywne"
Średnia z 582 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Ocena OpenCritic
0% rekomendacji (14)
GameCrate
Robert Workman
The Jimquisition
James Stephanie Sterling
Post Arcade (National Post)
Matthew O'Mara
GamingTrend
Ron Burke
PlayStation LifeStyle
Jowi Meli
Czuowiek Pretorianin
Jedynka i dwójka były świetna, ale to?...to jakieś gunwo....
FanBoyFrytek Konsul
W niczym nie podobne do overlorda :D Ale jako gra jest nawet dam 7/10