Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2015, 08:55

autor: Adrian Werner

Overlord III zostanie zapowiedziane już wkrótce

Firma Codemasters dała do zrozumienia, że w produkcji znajduje się trzecie odsłona cyklu Overlord, czyli serii pozwalającej na wcielenie się w złego Lorda Ciemności próbującego przejąć kontrolę nad krainą fantasy.

Obrazek zapowiadający ujawnienie nowej odsłony serii Overlord. - Overlord III zostanie zapowiedziane już wkrótce - wiadomość - 2015-03-21
Obrazek zapowiadający ujawnienie nowej odsłony serii Overlord.

Fani cyklu Overlord nie byli w ostatnich latach rozpieszczani i ostatnie odsłony tej marki pojawiły się w 2009 roku. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi trzeciej części cyklu. Wszystko za sprawą oficjalnego konta Twitter studia Codemasters. Pojawił się na nim obrazek, przedstawiający hełm antybohatera, którym kierowaliśmy w poprzednich grach z serii.

Niestety, nie udostępniono żadnych innych informacji. Nie wiemy nawet, czy w produkcję zaangażowani są autorzy wcześniejszych odsłon, czyli ludzie ze studia Triumph. Marka jest własnością Codemasters, więc firma mogłaby opracować Overlord III samodzielnie, lub powierzyć to zadanie innemu zespołowi.

Nie znamy także platform docelowych, ale biorąc pod uwagę ostatnie dokonania Codemasters, możemy być prawie pewni wydań na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Mamy nadzieję, że twórcy nie każą nam długo czekać na oficjalną zapowiedź gry.

  1. Codemasters – strona oficjalna firmy

Overlord III zostanie zapowiedziane już wkrótce - ilustracja #2

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane w 2007 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 Overlord. Gra pozwalała na wcielenie się w złego Lorda Ciemności, którego ambicją było zdobycie władzy nad światem. W realizacji tego celu pomagały mu hordy małych diablików. Rozgrywka łączyła elementy gry akcji, strategii i RPG, a wszystko to zapakowane zostało w dużą ilość czarnego humoru. Produkcja okazała się sporym sukcesem i zebrała pokaźny zestaw pozytywnych recenzji.

Dwa lata później, na te same platformy, ukazała się kontynuacja zatytułowana po prostu Overlord II. Gra zachowała większość rozwiązań pierwowzoru i dodała sporo nowych elementów, dzięki czemu spotkała się z podobnie ciepłym przyjęciem.

Jednocześnie w 2009 roku do sprzedaży trafiły także dwie gry poboczne. Na Wii wydano Overlord: Dark Legend i produkcja ta oparta była na podobnych mechanizmach, ale odpowiednio dopasowanych do słabszej mocy tej konsoli. Natomiast pod względem fabularnym stanowiła prequela. Z kolei przenośne Nintendo DS otrzymało hybrydę zręcznościówki i gry logicznej zatytułowaną Overlord: Minions.

Ostatnia aktualizacja: 2015-03-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overlord: Fellowship of Evil

Overlord: Fellowship of Evil