Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 19:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Overlord III zostanie zapowiedziany jutro, ale mamy już zwiastun

Firma Codemasters opublikowała zwiastun trzeciej odsłony serii Overlord. Zostanie ona oficjalnie zapowiedziana jutro, ale już dziś wiemy, że w produkcji pojawi się czterech lordów ciemności, a zabawa nastawiona będzie na współpracę.

Overlord III w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Wydawca: Codemasters
  • Platformy sprzętowe: nieznane
  • Inne: w grze pojawi się czterech Overlordów, a zabawa nastawiona będzie na współpracę

Firma Codemasters opublikowała powyższy zwiastun. Przypomniano na nim pierwsze dwie części serii Overlord, a na koniec zapowiedziano trzecią. Niestety nie zdradzono przy okazji niemal żadnych szczegółów – te mają zostać ujawnione jutro. Już dziś wiemy jednak, że w produkcji pojawi się nie jeden, a aż czterech Overlordów, a rozgrywka nastawiona będzie na zabawę w ramach współpracy. Akcję natomiast obserwować mamy z kamery umieszczonej nad polem walki. Obecnie to jednak wszystko, co wiemy, ale na dalsze szczegóły na szczęście nie trzeba będzie długo czekać.

W Overlord III pojawią się cztery grywalne postacie. - Overlord III zostanie zapowiedziany jutro, ale mamy już pierwszy zwiastun - wiadomość - 2015-04-22
W Overlord III pojawią się cztery grywalne postacie.

Pierwszy Overlord ukazał się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC w 2007 roku. Była to trzecioosobowa gra akcji z elementami gatunku RPG. W produkcji wcielaliśmy się w kandydata na lorda ciemności, który w drodze na szczyt mrocznej kariery nękał mieszkańców wiosek wraz ze swymi podwładnymi minionami.

Tytuł okazał się całkiem zjadliwą grą, więc dwa lata później firma Codemasters poszła za ciosem i wydała kontynuację. Overlord II bazował na sprawdzonych patentach, oferując bardziej dopracowaną rozgrywkę. Projekt jednak nie okazał się hitem sprzedażowym, a marka została uśpiona na kilka kolejnych lat i dopiero teraz szykuje się jej powrót w nieco zmienionej formie.

Warto jeszcze przypomnieć, że za obie odsłony Overlorda odpowiada studio Triumph Software. Zespół ten znany jest jednak przede wszystkim z serii gier strategicznych Age of Wonders. Ostatnia część, Age of Wonders III, ukazała się w marcu 2014 roku, a niedawno doczekała się dużego dodatku Eternal Lords.