Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 stycznia 2015, 11:04

autor: Góral

Codemasters - firma przechodzi restrukturyzację, z pracą pożegna się około 30 osób

Źródła serwisu Eurogamer twierdzą, że z pracą w firmie Codemasters pożegna się około 30 osób, w tym deweloperzy tworzący nową, niezapowiedzianą jeszcze odsłonę serii DiRT. Przedstawiciel studia potwierdził, że u brytyjskiego dewelopera i wydawcy zachodzą zmiany kadrowe, ale żaden z powstających projektów nie został anulowany.

Codemasters - firma przechodzi restrukturyzację, z pracą pożegna się około 30 osób - ilustracja #1

Firma Codemasters przechodzi restrukturyzację – twierdzą źródła Eurogamera. Według informacji zamieszczonej w serwisie, brytyjski deweloper i wydawca gier wideo, zatrudniający około 500 osób, wkrótce podziękuje za współpracę 30 deweloperom, pracującym przy seriach Grid i DiRT. Zapewniono jednak, że powstająca nowa odsłona F1 na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste jest niezagrożona. Co innego niezapowiedziana kolejna część DiRT-a. Źródło Eurogamera twierdzi, że projekt miał się ukazać we wczesnej wersji w połowie lutego bieżącego roku, jednak Codemasters nie udało się pozyskać wszystkich licencji na wykorzystanie samochodów w grze. W związku z tym prace nad tytułem przesuną się w czasie, a dodatkowo zespół tworzący tę produkcję skurczył się do około 20 osób.

Przedstawiciel firmy Codemasters potwierdził Eurogamerowi, że faktycznie w studiu zachodzą pewne zmiany kadrowe, jednak zapewnił jednocześnie, że żaden z powstających projektów nie został skasowany. Czekamy zatem na kolejne informacje w tej sprawie oraz oficjalną zapowiedź nowej odsłony serii DiRT.

Codemasters - firma przechodzi restrukturyzację, z pracą pożegna się około 30 osób - ilustracja #2Codemasters to brytyjski deweloper i wydawca gier wideo. Firma została założona w 1986 roku przez Davida Darlinga i jego brata Richarda. Wśród najważniejszych marek producenta znajdują się m.in. serie Colin McRae Rally, F1, DiRT, Grid, Dizzy, Operation Flashpoint czy też Micro Machines.