Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2015, 10:42

autor: Adrian Werner

Powstaje multiplayerowa adaptacja filmowej serii Piątek trzynastego

Twórca serii filmowych horrorów Piątek trzynastego zdradził, że w produkcji znajduje się interaktywna adaptacja cyklu. Gra zatytułowana została Friday the 13th: The Video Game i nastawiona będzie na tryb multiplayer, w którym jedna osoba wcieli się w słynnego mordercę, a reszta graczy pokieruje jego potencjalnymi ofiarami.

Gra ma trafić do sprzedaży w październiku. - Friday the 13th: The Video Game  - powstaje multiplayerowa adaptacja filmowej serii Piątek trzynastego - wiadomość - 2015-01-10
Gra ma trafić do sprzedaży w październiku.

Mamy dobre wieści dla fanów zapomnianego już nieco cyklu filmowych horrorów Piątek trzynastego. Jego twórca, czyli Sean S. Cunningham, zdradził, że w produkcji znajduje się nowa interaktywna adaptacja tej serii. Na razie informacje na jej temat są dosyć skromne. Wiemy, że całość nastawiona będzie na rozgrywki wieloosobowe. Ma to być multiplayer asymetryczny, co oznacza, że rywalizujące ze sobą strony będą się od siebie mocno różniły. Jeden z graczy wcieli się w Jasona Voorheesa, czyli nieśmiertelnego mordercę z maską hokejową na twarzy. Natomiast reszta uczestników zabawy pokieruje jego potencjalnymi ofiarami. Śmiertelnicy zmuszeni zostaną do ukrywania się, zastawiania pułapek oraz ścisłego współpracowania ze sobą. Z kolei osoba kontrolująca Jasona pełnić będzie rolę myśliwego i postawi raczej na bezpośrednie konfrontacje.

Gra obecnie funkcjonuje pod tytułem Friday the 13th: The Video Game. Na razie nie udostępniono żadnych screenów ani materiałów video. Nie wiemy nawet, jakie studio odpowiedzialne jest za tę produkcje. Cunningham zdradził jedynie, że jest to doświadczony zespół i zostanie on ujawniony w najbliższych tygodniach. Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na październik tego roku, chociaż nie zdziwilibyśmy się, gdyby została przełożona na listopad, gdyż w tym miesiącu trzynasty wypadnie w piątek.

Warto wspomnieć, że gra będzie integralna częścią zakrojonej na duża skalę akcji wskrzeszania całej marki. W planach jest także nowy film oraz serial telewizyjny. Pomimo położenia nacisku na tryb multiplayer Friday the 13th: The Video Game zawierać ma zresztą wiele ciekawych elementów fabularnych, które docenia fani serii.

Friday the 13th: The Video Game  - powstaje multiplayerowa adaptacja filmowej serii Piątek trzynastego - ilustracja #2

Seria Piątek trzynastego doczekała się wcześniej dwóch interaktywnych adaptacji i obie zatytułowane były po prostu Friday the 13th. Pierwsza z tych nich ukazała się w 1986 roku na 8-bitowe komputery Amstrad CPC, Commodore 64,oraz ZX Spectrum.

Druga produkcja wydana została w 1989 roku na konsolę Nintendo Entertainment System. W obu naszym zadaniem było oczywiście zgładzenie Jasona.

Friday the 13th: The Video Game  - powstaje multiplayerowa adaptacja filmowej serii Piątek trzynastego - ilustracja #3