Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 13:20

autor: Arantasar

Krew i wino ostatnim dodatkiem do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

W rozmowie z serwisem Eurogamer reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – Konrad Tomaszkiewicz – potwierdził, że dodatek Krew i wino będzie jej ostatnim rozszerzeniem. W razie konieczności możemy się jednak spodziewać łatek naprawiających wyłapane błędy. Studio CD Projekt RED skupi się teraz na procesie deweloperskim osadzonego w realiach science-fiction Cyberpunk 2077.

Dodatek Krew i wino kończy przygodę z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Krew i wino ostatnim dodatkiem do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - wiadomość - 2016-05-11
Dodatek Krew i wino kończy przygodę z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, w rozmowie z serwisem Eurogamer potwierdził, że dodatek Krew i wino będzie jej ostatnim rozszerzeniem. Tym samym zamyka się trylogia wiedźmińska.

Nie oznacza to jednak zupełnego zaprzestania wspierania produkcji. Przy okazji premiery dodatku Krew i wino zadebiutuje także aktualizacja wprowadzająca szereg poprawek, między innymi w interfejsie gry. W przyszłości, w razie konieczności, również powinniśmy spodziewać się łatek naprawiających błędy, które mogą pojawić się w związku z nową zawartością. Część społeczności liczy, że deweloperzy rozwiną też narzędzia służące modyfikowaniu produkcji. Jednak zdaniem Tomaszkiewicza nie jest to przesądzone:

Będąc szczerym, nie mam informacji na ten temat. Chcemy wspierać naszą społeczność fanów i mam nadzieję, że coś jednak przygotujemy.

Główne siły studia CD Projekt RED zostaną teraz przekierowane na proces deweloperski gry Cyberpunk 2077. Ta osadzona w realiach science-fiction produkcja RPG oparta na papierowym systemie fabularnym Cyberpunk została zapowiedziana blisko cztery lata temu i powinna ukazać się na rynku przed rokiem 2021. Tomaszkiewicz stwierdził przy tym, że „być może zajmie się jednak czymś nowym”. W związku z tym warto przypomnieć, że w planach polskiej spółki jest jeszcze jedna duża gra RPG kategorii AAA. Nie znamy jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Pozostaje jeszcze postawić pytanie o przyszłość komputerowych adaptacji uniwersum Wiedźmina. Z jednej strony deweloperzy z CD Projekt RED twierdzą, że muszą odpocząć od „mieczów, zamków i słowiańskich potworów”, w związku z czym nie powinniśmy spodziewać się szybkiego powrotu Geralta. Z drugiej strony Tomaszkiewicz przyznał, że kiedyś chętnie wróci do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego:

Mam nadzieję, że pewnego dnia zrobimy kolejną produkcję z cyklu, ponieważ kocham to uniwersum i pracowałem nad grami z serii Wiedźmin od około 12 lat. Nie wiem jednak, jaka decyzja zostanie podjęta. Wkrótce władze studia powinny podzielić się z nami przygotowaną strategią. Zobaczymy.

Na koniec przypomnijmy, że gra Wiedźmin 3: Krew i wino ukaże się we wtorek 31 maja. Tytuł będzie dostępny w wersji cyfrowej (PC, Xbox One, PlayStation 4) oraz pudełkowej (PC i PlayStation 4). Wydawca przewidział także edycję limitowaną zawierającą poradnik do Gwinta, czyli karcianki ze świata Wiedźmina oraz dwie nowe talie do niej: Nilfgaard i Królestwa Północy. Dochodzą do tego żetony do gry, a także zdobione, kolekcjonerskie pudełko.

Wiedźmin to seria gier z gatunku RPG akcji inspirowanych cyklem powieści i opowiadań popularnego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Marka jest rozwijana przez warszawskie studio deweloperskie CD Projekt RED. Pierwszą część cyklu wydano blisko 9 lat temu. Została ona bardzo ciepło przyjęta w Polsce, jednak to dopiero jego druga odsłona – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów z 2011 roku – pozwoliła twórcom rozwinąć skrzydła i zabłysnąć na rynku światowym. Z kolei Wiedźmin 3: Dziki Gon to obecnie jedna z najlepszych gier RPG, mająca swoim koncie ponad 800 nagród. Główną postacią cyklu jest Geralt z Rivii. Fabuła nie stanowi jednak bezpośredniej adaptacji książek. Zamiast tego gracze poznają nowe perypetie tytułowego wiedźmina. Mimo to twórcy dołożyli starań o zachowanie spójności wiedźmińskiego uniwersum.