Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 21:35

Cyberpunk RPG nowym projektem autorów Wiedźmina. Relacja z letniej konferencji CD Projekt

Dziś w Warszawie firma CD Projekt zorganizowała specjalną letnią konferencję prasową. Najważniejszym punktem programu była oficjalna zapowiedź nowej produkcji twórców Wiedźmina. Znamy już jej tytuł oraz wiemy czego powinniśmy się po niej spodziewać.

Cyberpunk nową grą autorów Wiedźmina. Relacja z letniej konferencji CD Projekt - ilustracja #1

W Warszawie zakończyła się specjalna letnia konferencja prasowa CD Projektu. Prowadził ją przedstawiciel firmy Maciej Iwiński, a także szef serwisu Good Old Games. Bez wątpienia, wszyscy zebrani w sali dziennikarze oraz internauci oglądający na żywo wystąpienie, czekali na zapowiedź nowej gry twórców Wiedźmina, o której istnieniu wiadomo było już od jakiegoś czasu.

Cyberpunk RPG

Cyberpunk nową grą autorów Wiedźmina. Relacja z letniej konferencji CD Projekt - ilustracja #2

Nową grą autorstwa studia CD Projekt RED będzie RPG w klimatach sci-fi. Nad jego powstaniem czuwa zespół programistów i grafików, składający się z osób pracujących wcześniej nad serią Wiedźmin. Tytuł oparty jest na popularnym papierowym systemie role playing o nazwie Cyberpunk. Polskim twórcom udało się nawiązać współpracę z jego autorem Mike`iem Pondsmithem, który nie tylko zgodził się, by wykorzystać stworzony przez niego świat i mechanikę, ale także zdecydował się wziąć aktywny udział w etapie produkcyjnym.

Cyberpunk nową grą autorów Wiedźmina. Relacja z letniej konferencji CD Projekt - ilustracja #3
Mike Pondsmith pojawił się osobiście na konferencji

Gracze powinni przygotować się więc na dorosłą, brutalną grę, czerpiącą z klimatów klasycznych powieści sc-fi oraz filmów takich jak Blade Runner. Autorzy obiecują wysokiej jakości nieliniowy scenariusz, pozwalający nam dokonywać znaczących wyborów i decyzji, dalekich od czarno-białych schematów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ogromny świat gry, stworzony za pomocą ulepszonego silnika Red, napędzającego drugą część Wiedźmina, ma zachwycić nas niezliczoną liczbą detali oraz ponurą wizją niedalekiej przyszłości. System walki i klasy postaci zostaną przeniesione wprost z kart podręczników Cyberpunka, oferując setki możliwości rozwoju naszego bohatera. W grze korzystać będziemy też z różnych rodzajów broni, cybernetycznych implantów oraz ulepszeń, dzięki którym stworzymy postać w pełni odpowiadającą naszemu stylowi gry. Niestety, w czasie prezentacji zobaczyliśmy jedynie dwie grafiki koncepcyjne. Na pierwszy trailer czy filmowe fragmenty rozgrywki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Podobnie zresztą jak na informacje o tym na jakie platformy trafi Cyberpunk RPG oraz z jakiej perspektywy obserwować będziemy wirtualne uniwersum gry.

Wyniki sprzedaży

Przedstawiciele studia nie zapomnieli oczywiście wspomnieć jeszcze o swym pierwszym dziecku, czyli cyklu o przygodach Geralta. Według zebranych danych, do tej pory na świecie sprzedano 1,7 miliona egzemplarzy Wiedźmina 2. Liczba ta jeszcze się zmieni, bowiem CD Projekt planuje premiery gry w Azji i innych częściach świata. Najbliższa z nich będzie miała miejsce w Japonii 23 sierpnia. Gra jesienią tego roku pojawi się też na komputerach firmy Apple. Twórcy przygotowali również niespodziankę dla właścicieli pierwszej odsłony cyklu. Każdy kto nabył legalnie ten tytuł, będzie mógł aktywować jego kopię zapasową w serwisie Good Old Games.

Uwagę przykuły również informacje podane przez Michała Gembickiego, dyrektora wydawniczego CD Projektu. Największym sukcesem firmy w pierwszej połowie tego roku był Wiedźmin 2 w edycji rozszerzonej, który znalazł 200 tysięcy nabywców wśród naszych rodaków. Wyjątkowo udana okazała się również premiera Diablo III. Według Gembickiego, tylko w noc premiery do graczy trafiło 17 tysięcy pudełek z grą (liczba ta obejmuje także zamówienia przedpremierowe), a 90% pozostałego nakładu zniknęło ze skelpów w przeciągu zaledwie trzech dni. W dalszej części roku, warszawska spółka nie ma zamiaru próżnować i szykuje się do premier tytułów, takich jak Guild Wars 2 czy Epic Mickey 2. Firma nie przestaje też wprowadzać do sklepów kolejnych odsłon popularnych symulatorów. W najbliższym czasie zobaczymy więc gry Euro Truck Simulator oraz Farming Simulator 2013, który po raz pierwszy ukaże się także w wersji na Xboksa 360 i Playstation 3.

Good Old Games

Szef serwisu Good Old Games zapowiedział, że w najbliższym czasie w jego ofercie znajdą się trzy zupełnie nowe gry twórców niezależnych. Pierwszą z nich jest zręcznościówka Retro City Rampage, będąca hołdem dla kultury popularnej i klasycznych 8-bitowych produkcji. Druga to wielokrotnie nagradzana trójwymiarowa platformówka Tiny and Big: Grandpa`s Leftovers. Trzecia jest intrygującą przygodówka point & click, pod tytułem Resonance.

Inne

CD Projekt to jednak nie tylko gry komputerowe. Od dłuższego czasu firma jest dystrybutorem filmów oraz kolekcjonerskich gier karcianych. W najbliższym czasie szefostwo przedsiębiorstwa planuje poszerzyć katalog tytułów na DVD i Blu-Ray. Będą to więc nie tylko animowane przeboje Disneya i studia Pixar, ale także pełnometrażowe superprodukcje aktorskie, jak John Carter czy Avengers. Jesienią do oferty wydawcy trafią również dokumenty Discovery Channel, z serii Through the Wormhole, Into the Universe, Man VS Wild oraz Future Weapons. Spółka zadowolona jest również z popularności karcianki Magic the Gathering, której dystrybutorem została niespełna pół roku temu, na mocy umowy z firmą Hasbro. CD Projekt nie ma zamiaru rezygnować z tej gałęzi swojej działalności. Planuje poszerzyć ilość sprowadzanych do kraju produktów spod szyldu Wizards of the Coast, a także wspierać miłośników gier karcianych, figurkowych i planszowych, organizując różnego rodzaju imprezy tematyczne i turnieje.