Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 20:49

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Szef studia Insomniac Games zapowiedział nową grę z serii Ratchet & Clank

Deweloperzy ze studia Insomniac Games hucznie świętują 10. urodziny serii Ratchet & Clank. Elementem jubileuszowych obchodów ma być zapowiedziana dziś nowa gra z parą sympatycznych bohaterów - Ratchet & Clank: QForce, w którą posiadacze konsoli PlayStation 3 zagrają pod koniec roku.

Szef studia Insomniac Games zapowiedział nową grę z serii Ratchet & Clank - ilustracja #1

Dobre wiadomości dla fanów Ratcheta i Clanka przekazał za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation Ted Price, dyrektor zarządzający studia Insomniac Games. Premiera Ratchet & Clank: QForce planowana jest przed świętami Bożego Narodzenia. Tytuł dystrybuowany będzie wyłącznie poprzez PlayStation Network.

„Zremasterowana wersja klasycznych gier z serii Ratchet & Clank wydanych pierwotnie na konsolę PlayStation 2 to coś, czego nasi fani domagają się od dawna i zamierzamy spełnić ich życzenia tego lata z The Ratchet & Clank Trilogy. Duża część społeczności domagała się jednak nowej gry, która stanowiłaby powrót do klasycznego, trzecioosobowego ujęcia kamery. Usłuchaliśmy waszych próśb i w ramach obchodów 10. rocznicy cyklu studio Insomniac wypuści przed świętami nową odsłonę serii Ratchet & Clank” - przekonuje Ted Price.

Szef studia Insomniac Games zapowiedział nową grę z serii Ratchet & Clank - ilustracja #2

Niestety, w tej chwili nie znamy żadnych konkretów dotyczących fabuły Ratchet & Clank: QForce. Szef studia Insomniac Games obiecuje, że informacje na ten temat pojawią się już wkrótce, a więc prawdopodobnie podczas zbliżających się targów E3 w Los Angeles.

Szef studia Insomniac Games zapowiedział nową grę z serii Ratchet & Clank - ilustracja #3Przypomnijmy, że utrzymana w humorystycznej konwencji seria trójwymiarowych platformówek Ratchet & Clank zadebiutowała w listopadzie 2002 roku na konsoli PlayStation 2. Do tej pory cykl doczekał się dziesięciu odsłon, z których ostatnia – Ratchet & Clank: 4 za Jednego ukazała się w październiku ubiegłego roku.

  1. Strona internetowa studia Insomniac Games
  2. Oficjalna strona internetowa serii Ratchet & Clank