Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS3
Okładka Ratchet & Clank: Q-Force (PSV)

Ratchet & Clank: Q-Force

Ratchet & Clank: Full Frontal Assault | Ratchet & Clank: Załoga Q

Ratchet & Clank: Q-Force to utrzymana w humorystycznej konwencji trójwymiarowa platformówka. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie Insomniac Games z myślą o uczczeniu jubileuszu 10-lecia serii.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | tower defense | platformówki 3D | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Ratchet & Clank: Q-Force (PSV)

data premiery gry:

27lis2012

PS3

22maj2013

PSV

10. urodziny marki Ratchet & Clank ekipa studia Insomniac Games postanowiła upamiętnić przygotowując dla fanów wiele atrakcji, w tym konwersję trzech pierwszych odsłon cyklu, wydanych pierwotnie na konsoli PlayStation 2, a także zupełnie nową grę z serii.

Powstanie Ratchet & Clank: Q-Force to w dużej mierze zasługa społeczności graczy, która domagała się od twórców powrotu do korzeni. Deweloperzy zdecydowali się więc zastosować charakterystyczne dla tego cyklu ujęcie kamery z perspektywy trzeciej osoby (TPP), ale także wykorzystać sprawdzony system sterowania oraz doskonale znane miłośnikom przygód Ratcheta i Clanka uzbrojenie.

Rzecz jasna Ratchet & Clank: Q-Force zawiera również solidną porcję nowych rozwiązań. W szczególności dotyczy to trybu zabawy wieloosobowej i funkcji społecznościowych. Korzystając z usługi PlayStation Network gracze mogą np. formować własne zespoły Q-Force i wspólnie wyruszać w pełne niebezpieczeństw misje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Ratchet & Clank: Q-Force

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: Q-Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Ratchet & Clank: Załoga Q

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Recenzja gry Ratchet & Clank: Załoga Q – platformówkowe tower defense
Recenzja gry Ratchet & Clank: Załoga Q – platformówkowe tower defense

Recenzja 5 grudnia 2012, 13:07

Najciekawiej, choć też bez rewelacji, wypada tryb wieloosobowy, w którym można toczyć składające się z trzech faz pojedynki lub walki dwóch na dwóch – aktywowanie kluczowych punktów, rozbudowa instalacji obronnych, nasyłanie sojuszniczych jednostek na bazę przeciwnika, a w końcu frontalny atak. Aby osiągnąć sukces w tym drugim trybie potyczek, konieczna jest jednak sprawna komunikacja między graczami. Niezbędny okazuje się więc headset. W przeciwnym wypadku brak skoordynowanych działań w obliczu dobrze zorganizowanych oponentów prowadzi do szybkiej klęski. Problemem w multiplayerze są też zbyt powtarzalne mapy, co z kolei może powodować rychłe znudzenie się zabawą.

PS3
PSV