Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Ratchet & Clank: Q-Force, Aliens: Colonial Marines) 8/2/13

Dziś piszemy m.in. o rzekomym dodatku DLC do gry Aliens: Colonial Marines, przesunięciu daty premiery Ratchet & Clank: Q-Force w wersji na PlayStation Vita, a także plotkach na temat nowego studia pracującego nad kolejną częścią serii LittleBigPlanet. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tower Wars

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Tower Wars. Dzieło zespołu SuperVillain Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 2,99 euro (ok. 12 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Counter-Strike: Global Offensive

Firma Valve ogłosiła, że gra Counter-Strike: Global Offensive otrzymała wsparcie dla usługi Steam Workshop (Warsztat Steam). Upraszcza ona wyszukiwanie map stworzonych przez społeczność. Każdą z nich można ocenić, dodać do ulubionych, a nawet wybrać, które z nich mają być automatycznie pobierane na dysk. Specjalnie na potrzeby tego tytułu usługę nazwano Map Workshop i znajdziecie ją pod tym adresem.

Green Light Bundle

Wystartowała akcja Green Light Bundle, w której można nabyć pakiet gier niezależnych za 5 dolarów lub więcej – cenę ustala wpłacający. W tym przypadku w zestawie znalazło się dziewięć produkcji, które wchodzą w skład programu Steam Greenlight i ciągle starają się o oficjalne dołączenie do katalogu Steama. Mowa o następujących tytułach: Megabyte Punch, Beware Planet Earth!, Hairy Tales, Dwarf Quest, Depth Hunter, Potatoman Seeks the Troof, Gear Jack, Aeon Command oraz Paranormal. W chwili pisania tej wiadomości, organizatorom udało się sprzedać ponad 2300 zestawów, a cała akcja zostanie zakończona 15 lutego o godzinie 17:00.

Max Payne 3 / Red Dead Redemption

Firma Rockstar Games ogłosiła rozpoczęcie weekendu z potrójnym doświadczeniem w grach Max Payne 3 oraz Red Dead Redemption. W najbliższych dniach posiadacze tych tytułów będą zdobywać w trybach multiplayer trzy razy więcej punktów niż zwykle. Akcja zakończy się w poniedziałek wieczorem, a dokładne godziny są uzależnione od platformy sprzętowej – szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Aliens: Colonial Marines

Na oficjalnym forum studia Gearbox Software pojawiło się zdjęcie zapowiadające promocję w sklepie internetowym Walmart. Specjalna oferta dotyczy niezapowiedzianego dodatku DLC Bug Hunt do gry Aliens: Colonial Marines. Ze zdjęcia wynika, że rozszerzenie zawierać będzie dodatkowy tryb kooperacji pozwalający na odpieranie kolejnych fal przeciwników wraz ze znajomymi. DLC miałoby zadebiutować 19 marca bieżącego roku w cenie 14,99 dolarów (ok. 46 złotych bez podatku VAT). Studio Gearbox Software do tej pory nie skomentowało tych doniesień.

FarmVille

Brett Ratner (producent serialu Skazany na śmierć) podpisał kontrakt z firmą Six Eleven Media uprawniający go do stworzenia animowanej serii bazującej na grach społecznościowych z cyklu FarmVille. Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tego zaskakującego projektu.

Ratchet & Clank: Q-Force

Na europejskim blogu PlayStation pojawiła się informacja, że premiera gry Ratchet & Clank: Q-Force w wersji na PlayStation Vita została przesunięta na wiosnę bieżącego roku. Twórcy tłumaczą to opóźnienie (wcześniej była mowa o debiucie w styczniu) chęcią doszlifowania produktu, który w edycji na PlayStation 3 nie spełnił oczekiwań fanów. Ratchet & Clank: Q-Force ma być jedną z produkcji oferujących funkcję Cross Buy. Oznacza to, że posiadacze gry w wersji na PlayStation 3 otrzymają kod uprawniający do ściągnięcia cyfrowej wersji na PlayStation Vita. W ramach zadośćuczynienia za kolejne przesunięcie premiery, wszystkie te osoby mają otrzymać przed końcem lutego dodatkowy klucz pozwalający pobrać za darmo grę MotorStorm RC.

LittleBigPlanet 3

Anonimowe źródła serwisu VG247 donoszą, jakoby studio Sumo Digital (specjalizujące się głównie w tworzeniu portów różnych gier na inne platformy sprzętowe) miało obecnie pracować nad grą LittleBigPlanet 3. Dotychczasowy deweloper serii, zespół Media Molecule, chciałby zająć się zupełnie nowym projektem, dlatego firma Sony miałaby wybrać inny zespół. Studio Sumo Digital jest odpowiedzialne m.in. za łatkę do gry LittleBigPlanet 2, umożliwiającą używanie PlayStation Vita do sterowania w wersji na PlayStation 3. Na temat dzisiejszych rewelacji przedstawiciel firmy Sony powiedział tylko, że koncern „nie komentuje plotek i spekulacji”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: