Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 14:18

autor: Olek

Kryszak, Malajkat i Gonciarz w obsadzie gry Ratchet & Clank: Załoga Q

Firma Sony Computer Entertainment Polska ujawniła, czyimi głosami przemówią bohaterowie gry Ratchet & Clank: Załoga Q w polskiej wersji językowej. Miło nam poinformować, że obok znanych aktorów – Jerzego Kryszaka i Wojciecha Malajkata do udziału w nagraniach dubbingu zaproszony został także Krzysztof „Lordareon” Gonciarz, szef serwisu tvgry.pl.

Kryszak, Malajkat i Gonciarz w obsadzie gry Ratchet & Clank: Załoga Q - ilustracja #1
Wojciech Malajkat (z lewej) i Jerzy Kryszak mieli już okazję zagrać w Ratchet & Clank: Załoga Q.
Ratchet & Clank: Załoga Q
  1. producent: Insomniac Games
  2. wydawca: Sony Computer Entertainment
  3. gatunek: platformówka (3D)
  4. termin premiery: 2012 r.
  5. platformy sprzętowe: PlayStation 3, PlayStation Vita

Ratchet & Clank: Załoga Q to kolejna gra wideo, która doczeka się pełnej polskiej wersji językowej w ramach projektu Lokalizacje 2.0 realizowanego przez rodzimy oddział firmy Sony Computer Entertainment. Tradycyjnie już do współpracy zaproszeni zostali uznani artyści. Wojciech Malajkat użyczy głosu Ratchetowi, a Jerzy Kryszak – Clankowi. Wspierać ich będzie także Krzysztof Gonciarz, którego czytelnikom serwisu gry-online.pl chyba nie trzeba przedstawiać.

Duet Kryszak – Malajkat znany jest graczom z wcześniejszej odsłony cyklu Ratchet & Clank. Aktorzy podkładali głosy pary głównych bohaterów w Ratchet & Clank: 4 za Jednego, a zatem zdążyli się przyzwyczaić do swoich ról. Dla Krzysztofa Gonciarza, dziennikarza, blogera, autora książki Wybuchające Beczki i zarazem głównego producenta serwisu tvgry.pl, udział w nagraniu polskiej wersji językowej będzie jednak debiutem. W grze użyczy on głosu tajemniczej postaci z przeszłości Ratcheta i Clanka.

Kryszak, Malajkat i Gonciarz w obsadzie gry Ratchet & Clank: Załoga Q - ilustracja #2
Czy Krzysztof Gonciarz zostanie nowym królem polskiego dubbingu w grach?

O tym jak „Lordareon” poradzi sobie z tym wzywaniem przekonacie się jeszcze w tym roku. Premiera Ratchet & Clank: Załoga Q planowana jest jesienią. Warto dodać, że tytuł ukaże się w wersjach na konsolę PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Ekipa studia Insomniac Games obiecuje jednak zaimplementować obsługę technologii cross-buy, dzięki czemu kupując egzemplarz gry przeznaczony na jedną platformę sprzętową można będzie za darmo lub z rabatem zagrać także na drugiej.

Lokalizacje 2.0 to projekt realizowany przez firmę Sony Computer Entertainment Polska, w ramach którego najbardziej wyczekiwane wśród rodzimych użytkowników konsol z rodziny PlayStation gry wydawane są w pełnej polskiej wersji językowej przygotowywanej z udziałem znanych postaci świata show-biznesu, sportowców, celebrytów itd. Do tej pory programem objęte zostały takie tytuły jak: Gran Turismo 5, Uncharted 3: Oszustwo Drake'a i Uncharted: Złota Otchłań, God of War III oraz Heavy Rain.

  1. Strona internetowa studia Insomniac Games
  2. Oficjalna strona internetowa serii Ratchet & Clank