Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 14:06

Nowe demo Resident Evil 6 już dostepne na PlayStation 3 i Xboksie 360

Użytkownicy konsol PlayStation 3 i Xbox 360 mogą już zagrać w nowe demo Resident Evil 6, zawierające fragmenty z kampanii Leona, Chrisa i Jake’a. Udostępnione misje można rozegrać samotnie lub też w sieciowym trybie kooperacyjnym.

Nowe demo Resident Evil 6 już dostepne na PlayStation 3 i Xboksie 360 - ilustracja #1

Od dnia premiery Resident Evil 6 wciąż dzieli nas jeszcze kilka tygodni. Fani serii już teraz mogą jednak wypróbować najnowszą odsłonę zombiakowej serii firmy Capcom. Na Xboksie 360 i PlayStation 3 zadebiutowała bowiem wersja demonstracyjna gry. Niestety, tym razem posiadacze pecetów muszą się obejść smakiem. Warto dodać, że na konsoli firmy Microsoft demo dostępne jest jedynie dla posiadaczy konta Gold. Pozostali użytkownicy zaczekają do 25 września.

Wersja demonstracyjna zawiera fragmenty z kampanii Leona, Chrisa i Jake’a. Wszystkie je możecie rozegrać samotnie lub też w sieciowym trybie kooperacyjnym. Jako Leon zwiedzicie podziemną strukturę zlokalizowaną pod Uniwersytetem Ivy, w której roi się od ofiar ataku bronią biologiczną. Natomiast misja Jake’a toczy się na oświetlonych neonami ulicach Lanshiang, gdzie bohater zmierzy się z mutantami J’avp. Z kolei Chris uda się do Edonii, gdzie czeka go m.in. pojedynek z kilkunastometrowym bossem. Warto dodać, że jest to inne demo niż to udostępnione wcześniej nabywcom Dragon’s Dogma.

Przypomnijmy, że Resident Evil 6 ma ambicje połączyć najlepsze elementy nowych oraz starych odsłon cyklu. W ramach powrotu do korzeni pożegnamy opętanych wirusem ludzi i przywitamy stare dobre zombiaki. Gra zawierać ma trzy podstawowe kampanie (po jednej dla Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda i Jake’a Mullera) i każda z nich zaoferuje nieco odmienny styl rozgrywki - misje Leona utrzymane będą w klimatach klasycznego survival-horroru, podczas gdy Chris otrzyma poziomy typowo strzelankowe. Po ukończeniu tych trzech kampanii odblokowana zostanie czwarta, z Adą Wong w roli głównej. Nie zabraknie również rozbudowanych opcji multiplayer. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza tryb Agent Hunt, w którym będziemy mogli wcielić się w potwory i w ich skórze zapolujemy na innych graczy przechodzących kampanie.

Resident Evil 6 zadebiutuje na konsolach 2 października tego roku. Gracze pecetowi na własną wersję poczekają kilka tygodni dłużej. Na wszystkich platformach docelowych otrzymamy lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.