Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 15:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (Rock Band, StarHawk, Killer Instinct, Castleminer Z) 18/9/12

Dziś piszemy m.in. o wyprzedaży dla posiadaczy gier z serii Rock Band, specjalnej wersji StarHawk, zarejestrowanym znaku towarowym Killer Instinct, a także wynikach sprzedaży niezależnej produkcji Castleminer Z. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Next Big Thing

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Next Big Thing. Dzieło zespołu Pendulo Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 31 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Xbox Live Arcade

Serwis xblafans.com donosi, że firma Microsoft najprawdopodobniej zniosła ograniczenie dla twórców, którzy do niedawa nie mogli wypuścić w usłudze Xbox Live Arcade gry zajmującej więcej niż 2 GB. Wskazuje na to waga dwóch ostatnio udostępnionych tytułów: Red Johnson’s Chronicles: One Against All oraz Double Dragon Neon. Pierwszy z nich zajmuje 2,68 GB, a drugi 2,24 GB. Firma Microsoft na razie nie odniosła się do tych informacji.

StarHawk

Według azjatyckiej wersji strony internetowej PlayStation, 26 września w usłudze PlayStation Network zadebiutuje gra StarHawk Multiplayer Edition. Miałaby to być specjalna edycja gry StarHawk, która umożliwiałaby jedynie rozgrywkę w trybie multiplayer. Firma Sony nie potwierdziła tej informacji, ale Dylan Jobe ze studia LightBox Interactive poinformował za pośrednictwem Twittera, że w tym tygodniu powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat „łatki 1.04 i nie tylko”.

Wieści ze świata (Rock Band, StarHawk, Killer Instinct, Castleminer Z) 18/9/12 - ilustracja #1
StarHawk Multiplayer Edition nie pozwoliłby na sprawdzenie kampanii dla jednego gracza

Killer Instinct

Serwis playxbla.com powołuje się na swoje źródła mówiące o tym, że zarejestrowano lub odnowiono znak towarowy Killer Instinct. W sieci pojawiły się więc spekulacje, że może chodzić o kolejną odsłonę klasycznej serii bijatyk Killer Instinct, które w latach 90. ubiegłego wieku zadebiutowały m.in. na maszynach arcade. Nie można jednak tego brać za pewnik, jako że pod tym samym tytułem swego czasu funkcjonował również m.in. serial telewizyjny.

iPhone 5

Firma Apple ogosiła, że w zaledwie 24 godziny złożono ponad 2 miliony zamówień przedpremierowych na nadchodzące urządzenie mobilne iPhone 5. Tak duży popyt na nową platformę sprzętową oznacza, że nie wszyscy mogą ją otrzymać w dniu premiery (28 września w Polsce). Wówczas będą musieli poczekać do października na nową dostawę.

Rock Band

Studio Harmonix ogłosiło na oficjalnym forum wielką wyprzedaż ponad 1100 utworów muzycznych dostępnych w usłudze Rock Band Music Store. Od dzisiaj z promocji mogą korzystać posiadacze Xboksa 360 oraz Wii, a jutro zrobią to także europejscy użytkownicy PlayStation 3. Data zakończenia akcji nie jest znana. Pełną listę dostępnych piosenek znajdziecie pod tym adresem.

Wieści ze świata (Rock Band, StarHawk, Killer Instinct, Castleminer Z) 18/9/12 - ilustracja #2
Rock Band 3

Studio Liverpool

Zespół deweloperski Studio Liverpool poinformował na Facebooku, że nie przestaje wspierać fanów serii WipEout mimo zamknięcia studia, do czego doszło 22 sierpnia. Oznacza to m.in. dalsze funkcjonowanie trybu online w WipEout 2048 i organizowanie różnego rodzaju tzw. eventów dla społeczności. Niestety wciąż nie wiadomo, co z ewentualnym kontynuowaniem cyklu.

CastleMiner Z

Niezależne studio DigitalDNA Games poinformowało o dużym sukcesie gry CastleMiner Z. Produkcja przywodząca na myśl Minecrafta stała się najszybciej sprzedającym się tytułem w usłudze Xbox Live Indie Games, który jednocześnie jako pierwszy przekroczył granicę miliona sprzedanych egzemplarzy. CastleMiner Z jest kontynuacją CastleMinera, który również ukazał się na platformie Xbox Live Indie Games.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: