Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360PC
Okładka Red Johnson's Chronicles: One Against All (PS3)
OkładkaRed Johnson's Chronicles: One Against All (PS3)

Red Johnson's Chronicles: One Against All

Red Johnson's Chronicles: One Against All jest drugą częścią cyklu przygodówek autorstwa francuskiego studia deweloperskiego Lexis Numerique. Gracz poznaje dalsze perypetie prywatnego detektywa Reda Johnsona i próbuje rozwikłać mroczne zagadki kryminalne.

Przygodowe | noir | point-and-click | detektywistyczne

Red Johnson's Chronicles: One Against All Premiera

12wrz2012

PC PS3 X360

Gry podobne do Red Johnson's Chronicles: One Against All

L.A. Noire

The Getaway 3

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Bardzo dobre przyjęcie, z jakim spotkała się wydana w 2011 roku w wersji na konsolę PlayStation 3 gra Red Johnson's Chronicles sprawiło, że ekipa deweloperska studia Lexis Numerique podjęła się przygotowania kontynuacji przeznaczonej również na inne platformy sprzętowe.

Głównym bohaterem Red Johnson's Chronicles: One Against All ponownie jest tytułowy prywatny detektyw. Tym razem słynący z niekonwencjonalnych metod działania Red wikła się w skomplikowaną intrygę, narażając się tuzom przestępczego półświatka. Scenariusz stylizowany na historię z gatunku „noir” ubarwiony został humorystycznymi akcentami.

Rozgrywka, która powinna zapewnić co najmniej 8 godzin zabawy, łączy klasyczną przygodówkę typu point'n'click z elementami gry akcji i sekwencjami Quick Time Events (QTE). Podstawowym zadaniem gracza jest przeszukiwanie lokacji, przepytywanie świadków i rozwiązywanie zagadek logicznych o zróżnicowanym stopniu trudności. W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, twórcy zdecydowali się całkowicie zmienić system pomocy.

Gra wyróżnia się niekonwencjonalną oprawą graficzną z kolorystyką przypominającą fotografie w sepii. Miejscami liczba kolorów ogranicza się do zaledwie trzech (biel, czerń i czerwień), co ma podkreślić mroczny klimat scen. Deweloperzy dołożyli również starań, by poprawić jakość animacji, opracowanych z wykorzystaniem technologii motion capture.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Red Johnson's Chronicles: One Against All

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Red Johnson's Chronicles: One Against All Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
PC
PS3
X360