Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360
Okładka Lords of Football (PC)

Lords of Football

Manager piłkarski z elementami symulacji życia. Produkcja włoskiego studia Geniaware skierowana jest do fanów piłki nożnej, którzy chcieliby poznać również kulisy życia gwiazd tego sportu. Gracz wciela się w rolę managera profesjonalnej drużyny piłkarskiej.

Sportowe | manager | piłka nożna

Okładka Lords of Football (PC)

producent: Geniaware

wydawca: Geniaware

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

5kwi2013

PC

Zgodnie z wszelakimi prawidłami gatunku, do którego należy Lords of Football, w grze wcielamy się w postać menedżera, który ma za zadanie prowadzić określoną drużynę. Podejmując decyzje strategiczne, ustalając taktykę na następny mecz i przeprowadzając transfery mamy duży wpływ na to, jak nasz zespół będzie się prezentował na przestrzeni kolejnych sezonów. Dodatkowo możemy śledzić poczynania zawodników poza boiskiem i dbać o to, aby „piłkarski styl życia” nie odbił się negatywnie na ich karierze.

Nadrzędnym zadaniem gracza w Lords of Football jest planowanie dnia, nadzorowanie sesji treningowych oraz zarządzanie indywidualnymi cechami piłkarzy tak, by każdy z nich osiągnął maksimum swoich potencjalnych możliwości. Do dyspozycji mamy siłownię oraz trzy boiska treningowe. Dzięki obserwacji poczynań naszych podopiecznych możemy jeszcze lepiej zindywidualizować trening dla każdego z piłkarzy. Oprócz tego musimy odpowiednio dobrać strategię, kontaktować się z mediami, a także dbać o to, by kibice oraz szefostwo klubu byli zadowoleni.

Unikalną cechą Lords of Football jest zarządzanie życiem zawodników „po meczu”. Jako dobry manager musimy uszczęśliwiać piłkarzy poprzez znalezienie odpowiedniego dla nich zajęcia w czasie wolnym. Należy jednak uważać, gdyż zbyt intensywne przesiadywanie w klubach nocnych bądź kasynach może źle wpłynąć na karierę naszych podopiecznych, a co za tym idzie – wyniki całego zespołu. Jeśli zawodnik traci zainteresowanie grą i zaczyna skupiać się na rozrywkowych aspektach życia piłkarza, naszym zadaniem jest doprowadzenie go do porządku poprzez odpowiednie zastosowanie nagród i kar.

W czasie meczów gracze maja możliwość wydawania poleceń poszczególnym piłkarzom. To rozwiązanie sprawia, że mamy znacznie większą kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku w czasie meczu, a dodatkowo czujemy się jak prawdziwy trener stojący za boczną linią.

Twórcy nie zapomnieli też o prawidłowym wykonaniu oprawy graficznej. W tego typu produkcjach nie jest ona najważniejsza, ale autorzy umożliwili graczom oglądanie wszystkich czynności jego podopiecznych z dowolnego punktu widzenia. Możemy wchodzić do siłowni i sprawdzić jak piłkarze radzą sobie z ciężarami, a następnie wstąpić do klubu, by zobaczyć zawodników relaksujących się po ciężkim dniu. Wszystko to oczywiście zostało przedstawione w pełnej trójwymiarowej oprawie. Interfejs gry jest przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 4,8 / 10 na podstawie 228 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Gry podobne do Lords of Football

Wymagania wiekowe Lords of Football

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lords of Football

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce 9400 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows Vista/7/8

Recenzja gry Lords of Football - menadżera piłkarskiego z Simsami w tle
Recenzja gry Lords of Football - menadżera piłkarskiego z Simsami w tle

Recenzja 15 kwietnia 2013, 12:36

Niestety „pełna kontrola” w tej grze to zdecydowana nadinterpretacja – nasza ingerencja w działania piłkarzy polega tylko i wyłącznie na korzystaniu z systemu „podnieś i upuść”, dzięki któremu możemy szybko przetransportować danego delikwenta do wybranego obiektu lub miejsca. Działa to w stylu znanym ze wspominanej już serii The Sims lub bardzo ciekawej filmowej produkcji autorstwa Petera Molyneuxa – The Movies. Niestety, mała ilość miejsc i czynności, jakie mogą wykonywać nasi podopieczni, sprawia, że już po dwóch–trzech godzinach zabawy przerzucanie sylwetek zawodników z punktu do punktu staje się tylko przykrym i szalenie nudnym obowiązkiem. Po paru wirtualnych dniach jesteśmy w stanie wypracować pewne schematy i z powodzeniem stosować je na co dzień. Obszar naszego działania okazuje się zdecydowanie zbyt mały – kilka budynków rozrywkowych i drugie tyle zabudowań należących do klubu to niezbyt imponująca liczba. Można także odnieść wrażenie, że czas przeznaczony na trening jest zbyt krótki – zanim porządnie przećwiczymy jeden z elementów sztuki piłkarskiej, zawodnicy już rozchodzą się na wieczorne tańce i swawole, uniemożliwiając nam dopracowanie taktyki czy przepracowanie danego czasu na siłowni bądź bieżni usytuowanej wokół boiska.

PC
X360
PS3