Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Spirits (PC)

Spirits PC

Niezależna gra logiczna z mechaniką w stylu popularnej w latach 90-tych serii Lemmings. Jesienią duszki opadłych liści wyruszają nieświadome niebezpieczeństw na wieczny spoczynek.

Logiczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka Spirits (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15lutego2012

Spirits to niewielka produkcja niezależna stworzona pierwotnie na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Wcielamy się w niej w rolę opiekuna duszków opadłych liści. Te niewielkie białe istoty próbują dotrzeć do znajdującego się na końcu każdego etapu wiru prowadzącego na wieczny spoczynek. Akcję obserwujemy z boku jak w klasycznych platformówkach i próbujemy uratować je przed unicestwieniem w jakiejś przepaści czy nadzianiem się na kolce.

W związku z tym, że duszki nie posiadają instynktu samozachowawczego poruszają się prosto przed siebie nie zważając na żadne zagrożenia. Naszym celem jest doprowadzenie ich określonej liczby do końca etapu. W związku z tym tworzymy kładki nad przepaściami, chmury wywołujące podmuchy powietrza, blokujące je ściany lub kopiemy tunele. Niestety, każda z tych akcji wymaga poświęcenia jednego duszka. Dlatego kluczową rolę odgrywa ograniczenie wykonywania niepotrzebnych ruchów, aby nie utrać zbyt wielu podopiecznych.

W trybie kampanii czeka na graczy przeszło czterdzieści stosunkowo krótkich etapów. W późniejszych twórcy wprowadzili liczne utrudnienia w postaci np. zablokowania możliwości korzystania z niektórych akcji. Na entuzjastów zaliczania gier na 100 procent przygotowano system osiągnięć oraz dodatkowe wyzwania polegające między innymi na dotarciu do wszystkich kwitnących kwiatów na danym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu określonej liczby duszków na końcu etapu.

Gra Spirits posiada urzekającą, ręcznie rysowaną oprawę graficzną mającą na celu wywołanie u gracza emocjonalnej reakcji na losy podległych mu duszków. Efekt ten jest dodatkowo potęgowany przez wykorzystanie utworów orkiestrowych do stworzenia przejmującej ścieżki muzycznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Spirits

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spirits

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7