Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSV
Okładka WipEout 2048 (PSV)
OkładkaWipEout 2048 (PSV)

WipEout 2048 PSV

WipEout 2048 to wyprodukowana przez firmę Sony Computer Entertainment futurystyczna gra wyścigowa, w której gracze ścigają się superszybkimi wehikułami po specjalnie zaprojektowanych torach.

Wyścigi | science fiction | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WipEout 2048 Premiera PSV

19stycznia2012

pudełko PL

22lutego2012

WipEout 2048 to pierwsza na PS Vita część serii towarzysząca marce PlayStation niemal od początku jej istnienia. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Sony Computer Entertainment z siedzibą w Liverpoolu.

Producent udostępnił graczom trasy ulokowane w futurystycznych i różnorodnie zaprojektowanych miastach. Ścigamy się na dziesięciu torach przebiegających także przez znane z rzeczywistości metropolie. Podziwiamy między innymi odświeżoną wersję Nowego Jorku. Przelatujemy tam przez znajome dzielnice, takie jak Manhattan i oglądamy autentyczne budowle. Trasy są wielopoziomowe i oferują setki skoczni, ostrych zakrętów oraz charakterystycznych „ślimaków”.

Podczas wyścigu musimy zmagać się nie tylko z przeszkodami na trasie, ale i przeciwnikami. Charakterystyczne dla serii power upy powracają w nieco zmienionej formie. Są one teraz podzielone wedle kolorów, na czerwone i zielone. Te pierwsze mają charakter stricte ofensywny i wyposażają nasz pojazd w najróżniejsze bronie. Z kolei zielone zwiększają jego możliwości defensywne. Co ciekawe, podczas gry łatwo i szybko możemy wybierać pożądaną broń wydając komendy głosowe.

Tytuł oferuje rozbudowany tryb gry wieloosobowej. Dzięki sieciowym możliwościom PS Vita możemy rywalizować wspólnie z graczami z PlayStation 3. Ci ostatni muszą jednak posiadać rozbudowaną wersję Wipeout HD o podtytule Fury. Każdy z graczy na trasie ma wyznaczone cele, których wykonanie skutkuje premią punktową.

Oprawa graficzna WipEout 2048 stoi na wysokim poziomie. Technicznie gra jest bardzo zbliżona do Wipeout HD z PlayStation 3. Grafika jest wyraźna, a animacja działa w pełnych sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Ostatnia modyfikacja 17 lutego 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 307 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

WipEout 2048 cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WipEout 2048

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.