Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSVPS4
Okładka Switch Galaxy Ultra (PSV)
OkładkaSwitch Galaxy Ultra (PSV)

Switch Galaxy Ultra

Ulepszona i podrasowana kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej z PlayStation Mobile.

Wyścigi | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Switch Galaxy Ultra Premiera

29lip2014

PSV PS4

Gry podobne do Switch Galaxy Ultra

WipEout 2048

Spy Hunter

Switch Galaxy

Kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej Switch Galaxy, stworzonej na PlayStation Mobile przez brytyjskie studio Atomicom. Jak sugeruje jej tytuł – nie mamy jednak do czynienia z jej pełnoprawną drugą częścią, a raczej ulepszoną i podrasowaną wersją oryginału z marca 2013 r. Do prac nad grą autorom udało się pozyskać Darrena Douglasa –jednego z twórców sukcesu serii WipEout, który zajął się m.in. tworzeniem scenek przerywnikowych napędzających fabułę gry.

Ogólna koncepcja pozostała niezmieniona, a w akcję gry wprowadza nas animowane intro, które wyjaśnia cel naszej międzyplanetarnej podróży. Wcielamy się w 46-letniego Vince Vance’a, który pracując dla dla potężnej korporacji Dakur Technologies, przy pomocy specjalnie zaprojektowanego statku kosmicznego zajmuje się zbieraniem bezcennego surowca o nazwie Tantalum. Specyficzne właściwości minerału pozwalają na pozyskiwanie go jedynie przy bardzo dużych prędkościach. Od naszych umiejętności zależeć więc będzie jak szybko wykonamy zadanie i osiągniemy cel – bazę badawczą zlokalizowaną na drugim końcu galaktyki.

Trasy złożone są z kilku pasów, wypełnionych rozmaitymi przeszkodami oraz innymi uczestnikami ruchu. Na swojej drodze napotkamy też wiele rozmaitych power-upów, które ułatwią bądź utrudnią nam zabawę. Kontrola nad statkiem ogranicza się do przeskakiwania pomiędzy pasami w lewo lub w prawo w taki sposób, aby unikać zderzenia z przeszkodami. Im dłużej uda nam się uniknąć kolizji – z tym większą szybkością poruszać się będzie nasza maszyna, osiągając na późniejszych etapach naprawdę zawrotne prędkości.

Switch Galaxy oferuje nam dwa podstawowe warianty rozgrywki. W Story Mode poruszamy się międzygalaktyczną autostradą pomiędzy kolejnymi planetami, z których każda posiada własną historię, a ciekawscy mogą poznać m.in. jej stolicę, ilość satelitów czy długość cyklu rocznego. W przerwach między etapami możemy odwiedzić sklep, gdzie za ciężko zarobione kredyty istnieje możliwość zakupu rozmaitych upgrade’ów oraz nowych skórek dla naszego statku. Po ukończeniu gry odblokowujemy możliwość cofnięcia się wstecz i powtórzenia już zaliczonych wyścigów. Drugim z dostępnych trybów gry jest Survival, w którym mamy do dyspozycji tylko jedno życie a naszym celem jest jak najdłuższe przetrwanie.

W nowej wersji gry oddano do naszej dyspozycji 6 modyfikowalnych statków oraz aż 55 ekscytujących leveli. Przemodelowano nieco interfejs i usprawniono silnik gry, który pozwala teraz na superpłynną zabawę przy 60 klatkach na sekundę. W porównaniu z pierwowzorem, w Switch Galaxy Ultra pojawiają się nowi bohaterowie i scenerie oraz dodatkowe power-upy, upgrade’y i skórki dla naszego statku. Wprowadzono też głos lektora i zadbano o licencjonowaną ścieżkę dźwiękową od najlepszych DJ’ów. Zupełnie nową opcją jest też możliwość crossplatformowej gry wieloosobowej, pomiędzy posiadaczami PS Vita i PlayStation 4.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Switch Galaxy Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Switch Galaxy Ultra Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PSV
PS4