Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSVPS4
Okładka Switch Galaxy Ultra (PS4)
OkładkaSwitch Galaxy Ultra (PS4)

Switch Galaxy Ultra

Ulepszona i podrasowana kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej z PlayStation Mobile.

Wyścigi | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Switch Galaxy Ultra Premiera

29lip2014

PSV PS4

Gry podobne do Switch Galaxy Ultra

WipEout: Omega Collection

Pacer

Trailblazers

Kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej Switch Galaxy, stworzonej na PlayStation Mobile przez brytyjskie studio Atomicom. Jak sugeruje jej tytuł – nie mamy jednak do czynienia z jej pełnoprawną drugą częścią, a raczej ulepszoną i podrasowaną wersją oryginału z marca 2013 r. Do prac nad grą autorom udało się pozyskać Darrena Douglasa –jednego z twórców sukcesu serii WipEout, który zajął się m.in. tworzeniem scenek przerywnikowych napędzających fabułę gry.

Ogólna koncepcja pozostała niezmieniona, a w akcję gry wprowadza nas animowane intro, które wyjaśnia cel naszej międzyplanetarnej podróży. Wcielamy się w 46-letniego Vince Vance’a, który pracując dla dla potężnej korporacji Dakur Technologies, przy pomocy specjalnie zaprojektowanego statku kosmicznego zajmuje się zbieraniem bezcennego surowca o nazwie Tantalum. Specyficzne właściwości minerału pozwalają na pozyskiwanie go jedynie przy bardzo dużych prędkościach. Od naszych umiejętności zależeć więc będzie jak szybko wykonamy zadanie i osiągniemy cel – bazę badawczą zlokalizowaną na drugim końcu galaktyki.

Trasy złożone są z kilku pasów, wypełnionych rozmaitymi przeszkodami oraz innymi uczestnikami ruchu. Na swojej drodze napotkamy też wiele rozmaitych power-upów, które ułatwią bądź utrudnią nam zabawę. Kontrola nad statkiem ogranicza się do przeskakiwania pomiędzy pasami w lewo lub w prawo w taki sposób, aby unikać zderzenia z przeszkodami. Im dłużej uda nam się uniknąć kolizji – z tym większą szybkością poruszać się będzie nasza maszyna, osiągając na późniejszych etapach naprawdę zawrotne prędkości.

Switch Galaxy oferuje nam dwa podstawowe warianty rozgrywki. W Story Mode poruszamy się międzygalaktyczną autostradą pomiędzy kolejnymi planetami, z których każda posiada własną historię, a ciekawscy mogą poznać m.in. jej stolicę, ilość satelitów czy długość cyklu rocznego. W przerwach między etapami możemy odwiedzić sklep, gdzie za ciężko zarobione kredyty istnieje możliwość zakupu rozmaitych upgrade’ów oraz nowych skórek dla naszego statku. Po ukończeniu gry odblokowujemy możliwość cofnięcia się wstecz i powtórzenia już zaliczonych wyścigów. Drugim z dostępnych trybów gry jest Survival, w którym mamy do dyspozycji tylko jedno życie a naszym celem jest jak najdłuższe przetrwanie.

W nowej wersji gry oddano do naszej dyspozycji 6 modyfikowalnych statków oraz aż 55 ekscytujących leveli. Przemodelowano nieco interfejs i usprawniono silnik gry, który pozwala teraz na superpłynną zabawę przy 60 klatkach na sekundę. W porównaniu z pierwowzorem, w Switch Galaxy Ultra pojawiają się nowi bohaterowie i scenerie oraz dodatkowe power-upy, upgrade’y i skórki dla naszego statku. Wprowadzono też głos lektora i zadbano o licencjonowaną ścieżkę dźwiękową od najlepszych DJ’ów. Zupełnie nową opcją jest też możliwość crossplatformowej gry wieloosobowej, pomiędzy posiadaczami PS Vita i PlayStation 4.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Switch Galaxy Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Switch Galaxy Ultra Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PSV
PS4