Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONEPCPS4
Okładka Pacer (XONE)

Pacer

Formula Fusion | Slam Jet

Futurystyczna gra wyścigowa powstała w niezależnym studiu R8 Games, przygotowana jako duchowy spadkobierca kultowej serii WipEout. W Pacer zasiadamy za sterami antygrawitacyjnych bolidów, uzbrojonych i zdolnych do osiągania niesamowitych prędkości.

Wyścigi | science fiction | multiplayer | crowdfunding | indie

Okładka Pacer (XONE)

producent: R8 Games

wydawca: R8 Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

29paź2020

PC PS4

sty2021

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacer (wcześniej znany jako Formula Fusion, a pierwotnie – Slam Jet) jest grą wyścigową czerpiącą garściami z kultowej serii WipEout. Produkcja została opracowana przez niezależne studio R8 Games, składające się między innymi z osób, które wcześniej pracowały nad owym cyklem.

Fabuła

Akcja gry Pacer toczy się w przyszłości. Ludziom udało się opracować technologię tak zwanej Lewitacji Kwantowej (ang. Quantum Levitation); dzięki niej powstały pojazdy antygrawitacyjne poruszające się po magnetycznych autostradach. Jak można się domyślić, ów wynalazek zrewolucjonizował nie tylko transport drogowy, lecz także sporty motorowe, w których do walki o zwycięstwo na torze stają piloci uzbrojonych bolidów.

Mechanika

W grze Pacer bierzemy udział w wyścigach rozgrywanych na czternastu różnorodnych trasach. Zawody podzielono na sześć kategorii; wśród nich znajdziemy próby czasowe, klasyczne wyścigi, konkurencje, w których liczy się najlepszy czas okrążenia danego zawodnika czy też długie mistrzostwa wytrzymałościowe. Zasiadamy za sterami jednego z pięciu wehikułów. Zróżnicowano je pod kątem wyglądu, osiągów oraz prowadzenia, a choć każdy z nich dysponuje dopalaczem ładowanym w toku zmagań, wszystkie posiadają swoje mocne i słabe strony; przykładowo, lekki Voxel cechuje się niesamowitym przyspieszeniem, jednak posiada słaby pancerz, z kolei jego przeciwieństwem jest wolniejszy Python wyposażony w wytrzymałe tarcze.

Poza tym są one podatne na modyfikacje – możemy nie tylko zmieniać ich wygląd i udoskonalać osiągi, lecz także dostosować do własnych potrzeb ich uzbrojenie. Autorzy oddają w nasze ręce dziesięć rodzajów broni (pokroju karabinu energetycznego, działka Gaussa czy choćby wyrzutni min), których możliwości można dodatkowo zmieniać, korzystając ze specjalnych kart. Te ostatnie sprawiają na przykład, że pociski są w stanie przebić się przez pancerz oponenta, a działka strzelają nie jedną, lecz dwiema wiązkami energii; kupujemy je, wydając kredyty (Tech Credits) zdobywane w trakcie zabawy.

Sukces zapewnia więc nie tylko poznanie każdego toru (na przykład po to, by sprawnie korzystać z paneli akceleracyjnych) i opanowanie posiadanego bolidu; często dobrym rozwiązaniem jest stosowanie nieczystych zagrywek.

Tryby gry

Na graczy preferujących zabawę w pojedynkę czeka w Pacer rozbudowana kampania, w której pniemy się po szczeblach kariery, reprezentując barwy jednego z dziesięciu zespołów. Poza tym w opisywanej produkcji znajdziemy tryb multiplayer, gdzie może się ze sobą zmierzyć maksymalnie dziesięciu zawodników.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Pacer prezentuje wysoką jakość. Tempo zmagań potęguje soundtrack, na który składają się zarówno specjalnie skomponowane, jak i licencjonowane utwory.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pacer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pacer

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 740 / Radeon R7 260 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout
Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout

wiadomość7 października 2014

Oficjalnie zapowiedziano grę Formula Fusion – futurystyczne wyścigi stanowiące duchowego spadkobiercę kultowej serii Wipeout. Ich tworzeniem zajmują się studio R8 Games i firma The Designers Republic, złożone z osób maczających wcześniej palce przy wspomnianym cyklu. Gra powstaje z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Jej debiut nastąpi nie wcześniej niż w 2016 roku.

PC
PS4
XONE