Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Pacer (PC)
OkładkaPacer (PC)

Pacer

Formula Fusion | Slam Jet

Futurystyczna gra wyścigowa powstała w niezależnym studiu R8 Games, przygotowana jako duchowy spadkobierca kultowej serii WipEout. W Pacer zasiadamy za sterami antygrawitacyjnych bolidów, uzbrojonych i zdolnych do osiągania niesamowitych prędkości.

Wyścigi | science fiction | crowdfunding | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacer Premiera

29paź2020

PC PS4

9mar2021

XONE

producent: R8 Games wydawca: R8 Games Strona oficjalna

Gry podobne do Pacer

Flashout 2

Pyroblazer

Death Road

Pacer (wcześniej znany jako Formula Fusion, a pierwotnie – Slam Jet) jest grą wyścigową czerpiącą garściami z kultowej serii WipEout. Produkcja została opracowana przez niezależne studio R8 Games, składające się między innymi z osób, które wcześniej pracowały nad owym cyklem.

Fabuła

Akcja gry Pacer toczy się w przyszłości. Ludziom udało się opracować technologię tak zwanej Lewitacji Kwantowej (ang. Quantum Levitation); dzięki niej powstały pojazdy antygrawitacyjne poruszające się po magnetycznych autostradach. Jak można się domyślić, ów wynalazek zrewolucjonizował nie tylko transport drogowy, lecz także sporty motorowe, w których do walki o zwycięstwo na torze stają piloci uzbrojonych bolidów.

Mechanika

W grze Pacer bierzemy udział w wyścigach rozgrywanych na czternastu różnorodnych trasach. Zawody podzielono na sześć kategorii; wśród nich znajdziemy próby czasowe, klasyczne wyścigi, konkurencje, w których liczy się najlepszy czas okrążenia danego zawodnika czy też długie mistrzostwa wytrzymałościowe. Zasiadamy za sterami jednego z pięciu wehikułów. Zróżnicowano je pod kątem wyglądu, osiągów oraz prowadzenia, a choć każdy z nich dysponuje dopalaczem ładowanym w toku zmagań, wszystkie posiadają swoje mocne i słabe strony; przykładowo, lekki Voxel cechuje się niesamowitym przyspieszeniem, jednak posiada słaby pancerz, z kolei jego przeciwieństwem jest wolniejszy Python wyposażony w wytrzymałe tarcze.

Poza tym są one podatne na modyfikacje – możemy nie tylko zmieniać ich wygląd i udoskonalać osiągi, lecz także dostosować do własnych potrzeb ich uzbrojenie. Autorzy oddają w nasze ręce dziesięć rodzajów broni (pokroju karabinu energetycznego, działka Gaussa czy choćby wyrzutni min), których możliwości można dodatkowo zmieniać, korzystając ze specjalnych kart. Te ostatnie sprawiają na przykład, że pociski są w stanie przebić się przez pancerz oponenta, a działka strzelają nie jedną, lecz dwiema wiązkami energii; kupujemy je, wydając kredyty (Tech Credits) zdobywane w trakcie zabawy.

Sukces zapewnia więc nie tylko poznanie każdego toru (na przykład po to, by sprawnie korzystać z paneli akceleracyjnych) i opanowanie posiadanego bolidu; często dobrym rozwiązaniem jest stosowanie nieczystych zagrywek.

Tryby gry

Na graczy preferujących zabawę w pojedynkę czeka w Pacer rozbudowana kampania, w której pniemy się po szczeblach kariery, reprezentując barwy jednego z dziesięciu zespołów. Poza tym w opisywanej produkcji znajdziemy tryb multiplayer, gdzie może się ze sobą zmierzyć maksymalnie dziesięciu zawodników.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Pacer prezentuje wysoką jakość. Tempo zmagań potęguje soundtrack, na który składają się zarówno specjalnie skomponowane, jak i licencjonowane utwory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Pacer cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Pacer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pacer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 740 / Radeon R7 260 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE