Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka WipEout: Omega Collection (PS4)

WipEout: Omega Collection PS4

Kolekcja kilku odświeżonych gier z serii futurystycznych wyścigów, przeznaczona na konsolę PlayStation 4. WipEout: Omega Collection składa się z trzech tytułów: WipEout HD z dodatkiem Fury i WipEout 2048.

Wyścigi | science fiction | pakiet | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | PlayStation VR | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka WipEout: Omega Collection (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

7czerwca2017

7czerwca2017

pudełko PL

7czerwca2017

PSN

WipEout: Omega Collection to kolejna odsłona serii futurystycznych gier wyścigowych, towarzyszących konsolom PlayStation od kilkudziesięciu lat. Tym razem ukazała się na PS4; nie jest to jednak w pełni nowy produkt, a składanka trzech odświeżonych tytułów – WipEout HD wraz z dodatkiem Fury z konsoli PlayStation 3 oraz WipEout 2048 z PlayStation Vita.

Mechanika

W zależności od wybranej formy zabawy, WipEout: Omega Collection stawia przed nami różne cele. W ogólnych założeniach jest to jednak wymagająca gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami antygrawitacyjnych bolidów i bierzemy udział w rozmaitych zawodach, ścigając się z czasem i innymi pilotami. Opanowanie poszczególnych maszyn (łącznie jest ich 46) wymaga zręczności oraz dokładnego poznania ich możliwości: sterowności, prędkości czy też odporności na obrażenia. W trakcie wyścigów jesteśmy bowiem atakowani przez innych uczestników zmagań za pomocą broni zdobywanych po najechaniu na specjalnie oznaczone pola. Oczywiście my możemy robić to samo.

Kluczem do sukcesu jest także świetne obeznanie się z 26 lokacjami, które oddano w nasze ręce w WipEout: Omega Collection. Tory są bowiem strasznie zawiłe, często się zwężają, a niesamowita prędkość bolidów nie ułatwia zadania. Dodatkowo najlepsze czasy wykręca się, wykorzystując m.in. pola przyspieszające, których położenia trzeba się nauczyć na pamięć.

Tryby gry

WipEout: Omega Collection na PS4 pozwala na zabawę w dziewięciu trybach rozgrywki, pochodzących ze wszystkich projektów wchodzących do zestawu. Są to: Zone, Tournament, Speed Lap, Time Trial oraz Single Race z WipEout HD, Zone Battle, Eliminator i Detonator z Fury, a także Career Mode z WipEout 2048. Naturalnie nie zabrakło multiplayera na podzielonym ekranie oraz przez sieć dla ośmiu osób.

Kwestie techniczne

Wszystkie produkcje zostały przystosowane do obecnych standardów graficznych, oferując wsparcie dla wysokich rozdzielczości (w tym 4K) oraz animację działającą w 60 klatkach na sekundę. Ponadto deweloperzy zatroszczyli się o nową ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 144,90 PLN

Gry podobne do WipEout: Omega Collection

Klasyfikacja PEGI WipEout: Omega Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PlayStation Plus na sierpień: Sniper Elite 4 i WipEout Omega Collection
PlayStation Plus na sierpień: Sniper Elite 4 i WipEout Omega Collection

wiadomość31 lipca 2019

Sony ogłosiło tytuły produkcji, które w sierpniu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania strzelanki Sniper Elite 4 oraz futurystycznej gry wyścigowej WipEout: Omega Collection.

PlayStation VR na PlayStation Experience 2017 - zapowiedziano nowe gry
PlayStation VR na PlayStation Experience 2017 - zapowiedziano nowe gry

wiadomość9 grudnia 2017

Podczas imprezy PlayStation Experience 2017 doczekaliśmy się zapowiedzi kilku projektów na PlayStation VR, m.in. doświadczenia opartego na The Last Guardian i strzelanki Firewall Zero Hour. Ponadto dowiedzieliśmy się o nadchodzącej aktualizacji gry WipEout: Omega Collection.

Wipeout: Omega Collection zbiera zasłużone laury. Top 10 UK (4 - 10 czerwca)

wiadomość12 czerwca 2017

Debiut Wipeout: Omega Collection zmienił sytuację w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier w handlu detalicznym w Wielkiej Brytanii. Zobacz, jakie jeszcze tytuły załapały się do niniejszego notowania.

WipEout: Omega Collection ozłocone
WipEout: Omega Collection ozłocone

wiadomość3 maja 2017

Firma Sony poinformowała, że prace nad grą WipEout: Omega Collection dobiegły końca. Produkcja trafi do sprzedaży 7 czerwca tego roku, wyłącznie w wersji na PlayStation 4.

WipEout Omega Collection ukaże się na początku czerwca
WipEout Omega Collection ukaże się na początku czerwca

wiadomość30 marca 2017

Poznaliśmy oficjalną datę premiery gry WipEout Omega Collection, będącej zestawem zremasterowanych odsłon serii WipEout, które ukazały się na PlayStation 3 i PS Vita. Pakiet ukaże się w sklepach na początku czerwca tego roku i będzie dostępny wyłącznie w wersji na PlayStation 4.