Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 18:09

PlayStation Plus na sierpień: Sniper Elite 4 i WipEout Omega Collection

Sony ogłosiło tytuły produkcji, które w sierpniu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania strzelanki Sniper Elite 4 oraz futurystycznej gry wyścigowej WipEout: Omega Collection.

Wiemy już, jakie dwie produkcje subskrybenci PlayStation Plus będą mogli w sierpniu dodać do swojej wirtualnej biblioteki gier na PlayStation 4. Pierwszą z nich jest Sniper Elite 4, czwarta odsłona cyklu FPS-ów osadzonych w realiach II wojny światowej, w których wcielamy się w tytułowego wyborowego strzelca. Tytuł został wydany pierwotnie w 2017 roku, otrzymując względnie pozytywne noty od recenzentów (w serwisie Metacritic gra zdobyła 78 punktów). W trakcie zabawy, przypadającej na końcowy etap wojny, przeniesiemy się do Włoch, gdzie wspólnie z tamtejszym ruchem oporu walczyć będziemy z niemieckim okupantem. Poza kampanią fabularną, którą przejdziemy także w trybie kooperacji, na graczy czeka również rozgrywka wieloosobowa.

Drugą sierpniową produkcją jest futurystyczna gra wyścigowa WipEout: Omega Collection. Tytuł to zremasterowana kolekcja ostatnich odsłon popularnego cyklu WipEout (WipEout 2048 oraz WipEout HD wraz z dodatkiem HD Fury), który narodził się na pierwszym PlayStation. Na fanów szybkiej jazdy czeka w sumie aż 26 tras, zróżnicowane tryby rozgrywki, kilka typów mistrzostw, a także wiele modeli superszybkich bolidów. Warto dodać, że gra współpracuje z okularami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (32 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN) Dodajmy, że w sierpniu podwyżce ulegnie cena abonamentu na jeden miesiąc.

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Sierpniowa oferta PlayStation Plus:

  1. Sniper Elite 4 (PS4)
  2. WipEout: Omega Collection (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 6 sierpnia.

Gry, które w sierpniu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. Detroit: Become Human (PS4)
  2. Horizon Chase Turbo (PS4)

Na koniec przypomnijmy, że luty był ostatnim miesiącem, kiedy do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca subskrybenci otrzymują tylko dwie gry na PlayStation 4. Na razie Sony nie planuje wprowadzać żadnych kolejnych zmian do formuły PlayStation Plus.