Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2021, 14:27

autor: Karol Laska

Sniper Elite podbije Hollywood? Powstaje film na bazie serii gier

Szykujmy się na kolejną ekranizację znanej serii gier wideo. Tym razem na duży ekran trafi Sniper Elite, a filmem zajmie się reżyser takich filmów jak Rampage czy San Andreas.

W SKRÓCIE:
  1. powstaje ekranizacja znanej serii gier pod tytułem Sniper Elite;
  2. wyreżyseruje ją Brad Peyton, scenariusz napisze Gary Graham, produkcją zajmą się Jean-Julien Baronett (Marla Studios) i Jason Kingsley (Rebellion);
  3. tytuł opowie o nieznanych wcześniej losach Karla Fairburne’a.

W Hollywood powstanie kolejny wysokobudżetowy hit na podstawie gry wideo – tym razem będzie to ekranizacja znanej serii strzelanek snajperskich pod tytułem Sniper Elite. Tę niespodziewaną informację podał serwis Variety – wiemy, kto będzie odpowiadał za wspomniany projekt.

Za reżyserię weźmie się Brad Peyton, czyli człowiek, który szeroko pojęte kino akcji ma w małym paluszku. Zasłynął on głównie ze swoich kasowych produkcji z udziałem Dwayne’a Johnsona, czyli Rampage: Dzikiej furii, San Andreas czy Podróży na Tajemniczą Wyspę. Scenariusz napisze Gary Graham, zajmujący się aktualnie rebootem postapokaliptycznego Jestem legendą.

Sniper Elite podbije Hollywood? Powstaje film na bazie serii gier - ilustracja #1
Na zdjęciu Brad Peyton – reżyser filmowego Sniper Elite.

Produkcją dzieła zajmą się wytwórnia filmowa Marla Studios należąca do Jeana-Juliena Baronetta oraz Jason Kingsley, CEO firmy Rebellion tworzącej gry z serii Sniper Elite. Baronnet zdradził, czego powinniśmy się spodziewać po nadchodzącej ekranizacji. Ta nie ma być klasycznym filmem snajperskim w stylu Wroga u bram, tylko czymś pomiędzy Sherlockiem Holmesem a Tożsamością Bourne’a – cokolwiek to znaczy.

Film skupi się na ukrytej historii bohatera znanego z gier, Karla Fairburne’a. Podkreślony zostanie jego ciekawy wątek, kiedy to pracował dla Aliantów jako Niemiec. Oprócz masy akcji na ekranie zobaczymy ponoć naprawdę złożony ludzki dramat z wieloma dylematami moralnymi. Ważną rolę w kinowym Sniper Elite odegra także relacja Fairburne’a z innym, wrogim snajperem, który z tajemniczych powodów nie może zastrzelić protagonisty. Nie znamy jeszcze daty premiery dzieła.

  1. Strona internetowa Marla Studios
  2. Strona internetowa Rebellion