Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2021, 14:40

autor: AlexB

Serial Skarb narodów otrzymał zielone światło - oto szczegóły i zarys fabuły

Poznaliśmy szczegóły na temat serialu Skarb narodów, który zmierza na platformę Disney+. Pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków, w ramach których poznamy historię dwudziestoletniej Jess Morales i jej przyjaciół.

W maju ubiegłego roku znany producent Jerry Bruckheimer zdradził, że specjalnie z myślą o platformie Disney+ przygotowywany jest serial Skarb narodów oparty na popularnym w niektórych kręgach cyklu filmów przygodowych z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Teraz temat ten powrócił. Serwis Deadline poinformował bowiem, że tytuł ten oficjalnie otrzymał zielone światło i został przekazany do realizacji. Poznaliśmy również dodatkowe szczegóły na jego temat.

Serialowy Skarb narodów został określony jako „ponowne spojrzenie” na oryginał, więc najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z czymś na kształt rebootu marki. Głównym bohaterem produkcji nie będzie Benjamin Gates odgrywany przez wspomnianego Nicolasa Cage'a, a Jess Morales, młoda, dwudziestoletnia dziewczyna, która wraz z barwną grupą przyjaciół wyrusza na przygodę życia. Podczas niej protagonistka będzie starała się nie tylko odnaleźć zaginiony skarb, ale również poznać tajemnice swojej rodziny. Produkcja ma poruszać takie tematy, jak poczucie wspólnoty, autorstwo historyczne czy patriotyzm.

Serial Skarb narodów otrzymał zielone światło - oto szczegóły i zarys fabuły - ilustracja #1
Pierwsza część Skarbu narodów miała swoją premierę w 2004 roku.

Pierwszy sezon serialowego Skarbu narodów ma składać się z dziesięciu odcinków. Scenariusz do nich stworzą doświadczeni pisarze z duetem Cormac i Marianne Wibberley na czele. Dwójka ta, która znajduje się także w gronie producentów nadchodzącego tytułu, była odpowiedzialna za dialogi w oryginale. Co się natomiast tyczy reżysera, to na to stanowisko wybrano Mirę Nair, znaną między innymi z Vanity Fair. Targowiska próżności oraz Amelii Earhart.

Niestety, jak na razie nie wiemy, kiedy serial będzie miał swoją premierę. Nie znamy także żadnych wyborów obsadowych.

Serial to jednak nie wszystko. Przypominamy, że w przygotowaniu znajduje się także trzecia pełnoprawna odsłona filmowego cyklu Skarb narodów. Scenariusz do niej pisze Chris Bremner (Bad Boys for Life), a reżyserią ma zająć się Jon Turtletaub, który był odpowiedzialny za dwie poprzednie odsłony.

  1. Oficjalna strona platformy Disney+