Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 18:42

autor: Michał "Ender" Kułakowski

PlayStation Plus na marzec: Call of Duty Modern Warfare Remastered i The Witness

Sony podzieliło się tytułami gier, które w marcu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania zremasterowanej wersji Call of Duty: Modern Warfare, a także logicznej gry The Witness. Będzie to pierwszy miesiąc funkcjonowania usługi bez darmowych produkcji na konsole PlayStation 3 i PS Vita.

Poznaliśmy gry, które w marcu subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do wirtualnej biblioteki na PlayStation 4. Gracze otrzymają strzelankę Call of Duty: Modern Warfare Remastered, będącą remasterem jednej z najpopularniejszy odsłon serii Call of Duty. Tytuł trafił do sprzedaży w 2016 roku i oferuje kompletnie odświeżoną oprawę graficzną, kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb rozgrywek wieloosobowych. Drugą marcową produkcją jest The Witness, pierwszoosobowa gra logiczna, stworzona przez Jonathana Blowa i niezależne studio Thekla, mające na swoim koncie jedną z najciekawszych platformówek logicznych ostatnich lat, czyli wydane w 2008 roku Braid. W trakcie rozgrywki eksplorujemy we własnym tempie rozległą wyspę, rozwiązując kolejne łamigłówki o rosnącym stopniu skomplikowania.

Przypomnijmy, że jest to pierwszy miesiąc, w którym do pobrania będą wyłącznie produkcje na PlayStation 4. Chociaż niektórzy fani spodziewali się, że Sony sprawi jakąś niespodziankę oferując dodatkową grę indie lub VR, firma zdecydowanie pozostała przy swoim, postępując zgodnie z wcześniejszymi planami. Warto dodać, że stratę gier z Vity i PlayStation 3 odczują nawet osoby, które posiadają wyłącznie PlayStation 4. Dzięki temu, że wiele oferowanych w Plusie produkcji było multiplatformowych, PS4 otrzymywało do tej pory średnio po trzy lub cztery darmowe tytuły miesięcznie. Dodajmy, że w lutym Sony postanowiło zwiększyć pojemność wirtualnego dysku twardego, na który możemy przenosić zapisane stany gry. Do wykorzystania mamy teraz w sumie 100 GB wolnego miejsca (wcześniej było to 10 GB). Trudno jednak nazwać ten ruch satysfakcjonującą rekompensatą za stracone gry.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered to odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych odsłon serii, która pierwotnie ukazała się w 2007 roku.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Marcowa oferta PlayStation Plus:

  1. Call of Duty: Modern Warfare Remastered (PS4)
  2. The Witness (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 5 marca.

Gry, które w marcu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. For Honor (PS4)
  2. Hitman: The Complete First Season (PS4)
  3. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3)
  4. Divekick (PS3/PS Vita)
  5. GUNHOUSE (PS Vita/PS4)
  6. Rogue Aces (PS Vita/PS4)

Gry na PlayStation Vitę oraz PlayStation 3 będziemy mogli dodać do biblioteki do 8 marca