Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 11:48

autor: Adrian Werner

PlayStation Plus bez gier na PlayStation 3 i PlayStation Vita od marca 2019 r.

Firma Sony poinformowała, że od marca przyszłego roku w ramach subskrypcji PlayStation Plus będziemy otrzymywali tylko gry na PlayStation 4. Tym samym liczba udostępnianych każdego miesiąca produkcji ulegnie zmniejszeniu z sześciu do dwóch.

W przyszłym roku oferta PlayStation Plus stanie się uboższa. - PlayStation Plus bez gier na PlayStation 3 i PlayStation Vita od marca 2019 r. - wiadomość - 2018-03-01
W przyszłym roku oferta PlayStation Plus stanie się uboższa.

Posiadacze subskrypcji PlayStation Plus przyzwyczaili się, że co miesiąc otrzymują sześć pełnych wersji gier, z których część dostępna jest na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Okazuje się, że tym stanem rzeczy będziemy cieszyli się jeszcze tylko przez rok.

Na oficjalnym blogu PlayStation poinformowano, że od marca przyszłego roku w ramach subskrypcji otrzymywać będziemy wyłącznie gry na PlayStation 4. Jednocześnie uspokojono graczy, że wszystkie tytuły z PlayStation 3 i Vita, które dodaliśmy wcześniej do naszej biblioteki pozostaną dostępne do pobrania.

Niestety, porzucenie starszych platform nie znaczy wcale, że zwiększona zostanie liczba oferowanych regularnie gier na PlayStation 4. Do tej pory każdego miesiąca otrzymywaliśmy w sumie sześć produkcji. Natomiast od marca przyszłego roku będziemy dostawali jedynie dwie, przeznaczone na najnowszą konsolę firmy Sony.

W marcowym PlayStation Plus znajdziemy m.in. wyśmienite Bloodborne. - PlayStation Plus bez gier na PlayStation 3 i PlayStation Vita od marca 2019 r. - wiadomość - 2018-03-01
W marcowym PlayStation Plus znajdziemy m.in. wyśmienite Bloodborne.

Tak mocne ograniczenie liczby udostępnianych gier z pewnością rozczaruje wielu graczy. Dla części z nich może się to okazać wystarczającym powodem do porzucenia PlayStation Plus. Te osoby powinny pamiętać, aby wyłączyć opcję automatycznego odnawiania subskrypcji przed 8 marca 2019 r.

Przypomnijmy na koniec, że wczoraj ujawniono ofertę PlayStation Plus na ten miesiąc i jest ona wyjątkowo atrakcyjna. Z gier na PlayStation 4 otrzymamy kultowe RPG akcji Bloodborne od studia From Software oraz Ratchet & Clank, stanowiącą remake pierwszej odsłony cyklu zespołu Insomniac Games. Do tego dojdzie platformówka 3D Legend of Kay Anniversary (PlayStation 3), platformówka 2.5D Mighty No. 9 (PS3 i PS4), horror Claire: Extended Cut (PS4 i PSV) oraz zainspirowana cyklem Bomberman zręcznościówka Bombing Busters (PS4 i PSV).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus