Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 12:13

autor: Aquma

[Aktualizacja] Jetpacki niedługo trafią do Fortnite

W rozwijanej przez firmę Epic Games strzelance Fortnite pojawi się niedługo nowy gadżet: jetpacki. Sprzęt trafi do trybu battle royale.

AKTUALIZACJA: Niestety, na jetpacki poczekamy nieco dłużej. Studio Epic Games poinformowało, że zawierająca je aktualizacja zostanie opóźniona, w związku z niespodziewaną komplikacją, na którą natrafili projektanci. Zamiast tego otrzymamy na razie nową broń: Hunting Rifle. Data wprowadzenia do gry odrzutowych plecaków na razie nie jest znana.

Twórcy Fortnite robią co tylko mogą, by podtrzymać zainteresowanie graczy swoim tytułem. - [Aktualizacja] Jetpacki niedługo trafią do Fortnite - wiadomość - 2018-03-02
Twórcy Fortnite robią co tylko mogą, by podtrzymać zainteresowanie graczy swoim tytułem.
FORTNITE: BATTLE ROYALE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Epic Games
  2. Wydawca: Epic Games
  3. Gatunek: trzecioosobowa strzelanka
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 25 lipca 2017 r. (wczesny dostęp)

Tryb battle royale Fortnite otrzyma niedługo kolejny gadżet i wygląda na to, że tym razem naprawdę jest na co czekać. Nowością, która pojawi się w grze będą… jetpacki. Jeśli to (niezbyt) tajemnicze słówko niewiele Wam mówi, to spieszymy, by wyjaśnić, że mowa tu o plecakach odrzutowych. Bajer jest znany z wielu innych gier (np. serii Star Wars Battlefront czy Mass Effect Andromeda, w którym był jedną z niewielu nowości, na które gracze za bardzo nie narzekali) i na ogół pozwala na wykonywanie szaleńczych, brawurowych manewrów w trakcie walki i znacznie swobodniejsze poruszanie się po lokacjach.

Jetpacki na ekranie logowania Fortnite. - [Aktualizacja] Jetpacki niedługo trafią do Fortnite - wiadomość - 2018-03-02
Jetpacki na ekranie logowania Fortnite.

W jaki dokładnie sposób jetpacki zostaną zaimplementowane w Fortnite: Battle Royale? Czy umożliwią wykonywanie odrzutowych skoków, czy swobodny lot? A może będą miały jedynie charakter kosmetyczny? Na razie nie znamy odpowiedzi na te pytania, choć w przypadku drugiego z nich stawiałbym raczej na skoki, zaś odpowiedź „tak” na trzecie zdaje się sposobem na zmarnowanie gigantycznego potencjału tkwiącego w omawianym gadżecie. Widoczne na powyższym obrazku złote tło sugeruje, że odrzutowe plecaki będą przedmiotami legendarnymi.

Z pewnością powiadomimy Was, kiedy studio Epic Games zdradzi więcej szczegółów na temat nowego przedmiotu. Przypominamy też, że intensywnie rozwijane Fortnite doczekało się niedawno sporych zmian w trybie budowania, obejmujących m.in. możliwość wznoszenia konstrukcji przy jednoczesnym poruszaniu się i strzelaniu.

  1. Fortnite – strona oficjalna
  2. Oceniamy wczesny dostęp gry Fortnite – z małej chmury duże zombie