Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 16:30

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja 3.1.0 wprowadza nowe bronie, lokacje i zadania

Epic Games nie zwalania tempa i po tygodniu wypuszcza kolejną aktualizację do strzelanki Fortnite. W łatce 3.1.0 nowe atrakcje znajdą zarówno miłośnicy Battle Royale, jak i Ratowania świata.

Zaciszny klasztor nie pozostanie spokojny na długo… - Fortnite – aktualizacja 3.1.0 wprowadza nowe bronie, lokacje i zadania - wiadomość - 2018-03-02
Zaciszny klasztor nie pozostanie spokojny na długo…

Strzelance Fortnite trudno odmówić wartkiego tempa rozwoju. Równo tydzień temu gracze ujrzeli spore zmiany w systemie budowania w patchu 3.0.0, a przed chwilą na serwery zawitała łatka 3.1.0 (niestety zapowiadanych jetpacków na razie brak). Co nowego przygotowało Epic Games w trybach Battle Royale i Ratowanie Świata? Szczegóły poniżej.

Battle Royale – karabin myśliwego, nowa lokacja i „balans epickości”

Inne ujęcie na nowy teren, zapowiada się ciekawie. - Fortnite – aktualizacja 3.1.0 wprowadza nowe bronie, lokacje i zadania - wiadomość - 2018-03-02
Inne ujęcie na nowy teren, zapowiada się ciekawie.

Darmowe Battle Royale może się pochwalić całkiem znacznymi zmianami. Mapa otrzymała kolejną lokację, czyli umieszczone na południowym wybrzeżu Pagody Pomyślności. Miasteczko wygląda dość ciekawie i zapewne kryje w sobie sporo łupów. Dużym dodatkiem jest także nowiutki karabin myśliwego – nie ma może lunety, ale nie znaczy to wcale, że jest niecelny. Minusem jest to, że uzupełnienie amunicji trochę zajmie, bo można do niego załadować tylko jeden nabój jednocześnie. Znajdziecie go w wariantach „niepospolity” i „rzadki”, zarówno na ziemi, jak i w skrzynkach.

Na dużego zwierza i nie tylko…
Na dużego zwierza i nie tylko…

Zwiększono też częstotliwość występowania niepospolitych i rzadkich wersji karabinu na krótkie serie (odpowiednio o 60% i 150%), rewolwerów (o 33% i 75%) oraz strzelb taktycznych (także o 33% i 75%). Oznacza to tyle, że gracze mają większe szanse na znalezienie rzadszych wersji tych broni (czyli znanych wszystkim kolorów). Samo prawdopodobieństwo znalezienia tego uzbrojenia w świecie się nie zmieniło. Dodatkowo nieco przepracowano balans łupów w Butnym Brzegu, terenie na północny wschód od Spawalni Spłuczek i w Wykrzywionych Wieżach. Lootu jest tam teraz nieco mniej niż było. Oprócz tego masa bugów i niedoróbek w rozgrywce, interfejsie oraz warstwie audio dokonała swego żywota pod twardymi palcami koderów.

Ratowanie Świata – Smoczy Ogień, Śmiałe Początki i granat impulsowy

Ktoś chciał ognia?
Ktoś chciał ognia?

Pora na raport z pola bitwy z zombie. Miłośnicy PvE ucieszą się na nową automatyczną strzelbę Smoczy Ogień (dostępną w ofercie tygodniowej sklepu), która wygląda bardzo imponująco, a do tego podpala wrogów w stożku swojego działania. Poza tym, w najlepsze trwa wydarzenie Wiosno przybywaj!. Tym razem ukazuje ono wątek fabularny Śmiałe początki, podczas którego pomagamy Val w jej ścieżce od ocalałej do pełnoprawnej obrończyni. Zawodników czekają też nowe misje grupowe, dostosowane dla czteroosobowych zespołów.

Val potrzebuje Waszej pomocy. - Fortnite – aktualizacja 3.1.0 wprowadza nowe bronie, lokacje i zadania - wiadomość - 2018-03-02
Val potrzebuje Waszej pomocy.

Małą nowością w gadżetach jest granat impulsowy, który pozwala na rzucanie przeciwnikami po okolicy… lub na wybuchowe „podsadzenie” gdzieś przyjaciela. W balansie podkręcono obrażenia karabinu szturmowego Smoczy Ryk o niemałe 20% i zmieniono modyfikator broni „obrażenia krytyczne zadawane celom pod wpływem Bólu” (teraz 45%/67,5%/90%).

Więcej szczegółów i informacje o drobnych przeróbkach poszczególnych bohaterów znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Oceniamy wczesny dostęp gry Fortnite – z małej chmury duże zombie