Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 marca 2018, 15:46

autor: Vergil

Rzut okiem na rozgrywkę w Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery, czyli gra RPG, która zmierza na urządzenia mobilne, po raz kolejny o sobie przypomina. Tym razem autorzy pozwalają graczom spojrzeć na fragmenty rozgrywki na nowym zwiastunie.

Zapowiedziana w grudniu zeszłego roku gra Harry Potter: Hogwarts Mystery zaczyna powoli wychodzić z cienia. Po pierwszym, dość enigmatycznym zwiastunie nadeszła pora na kolejne wideo – choć opublikowany trailer nie grzeszy długością, pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanizmami rozgrywki, z jakimi będzie musiał zmierzyć się każdy, kto da szansę temu mobilnemu RPG-owi. Tytuł, który ma być dystrybuowany w modelu free-to-play, jeszcze w tym roku trafi na smartfony i tablety z systemami iOS i Android – posiadacze urządzeń napędzanych przez to drugie oprogramowanie mogą już dzisiaj zarejestrować się w Google Play, by nie przegapić premiery.

Harry Potter: Hogwarts Mystery
  • Gatunek: RPG
  • Data premiery: 2018
  • Wersja językowa: angielska
  • Platformy: Android, iOS

Pierwszym elementem rozgrywki zaprezentowanym przez autorów na powyższym materiale jest fragment procesu kreacji postaci; jak się okazuje, zdecydujemy nie tylko o jej płci i wyglądzie, lecz także o tym, do którego z Domów będzie należeć – Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu czy Hufflepuffu. Na tym nie koniec, gdyż do indywidualnych preferencji dostosujemy również zamieszkiwaną przez nią komnatę.

No dobrze, a jak będzie wyglądać właściwa zabawa? Będzie się opierać na kilku filarach, z których pierwszym będą rozmowy z pozostałymi uczniami Hogwartu – to właśnie dzięki nim będziemy mogli zawierać przyjaźnie z innymi adeptami magii (lub, dobierając odpowiednie kwestie dialogowe, nawiązywać mniej pozytywne relacje). Poza tym ważną rolę będzie odgrywać także uczęszczanie na lekcje, w trakcie których nauczymy się sztuki rzucania zaklęć i warzenia mikstur. W grze pojawi się także walka z przeciwnikami – twórcy mówią o możliwości odkrycia „magicznych tajemnic” czekających w nieznanych zakamarkach Hogwartu, które zapewne będą pilnie strzeżone.

No dobrze, pokaż, na co cię stać, młody czarodzieju… - Rzut okiem na rozgrywkę w Harry Potter: Hogwarts Mystery - wiadomość - 2018-03-01
No dobrze, pokaż, na co cię stać, młody czarodzieju…

Co się zaś tyczy bohaterów znanych z książek i filmów – choć akcja Harry Potter: Hogwarts Mystery będzie się toczyć na długo przed momentem, w którym progi magicznej uczelni przekroczył pewien młodzieniec w okularach, w grze pojawią się takie osobistości, jak Minerwa McGonagall, Pomona Sprout, Filius Flitwick, Severus Snape czy Albus Dumbledore. Całość będzie się prezentować dość przyjemnie dla oka – deweloperzy zdecydowali się na utrzymanie oprawy graficznej w kreskówkowej stylistyce, która budzi skojarzenia z wcześniejszymi dziełami studia Telltale Games (jak na przykład Back to the Future).