Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 15:25

autor: Aquma

Wiedźmin 3 drugą najlepiej ocenianą grą w historii platformy Steam

Rodzimy Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł się na drugim miejscu listy najlepiej ocenianych przez graczy produkcji na tej platformie. Jeszcze lepszym rezultatem w swojej kategorii mogą się pochwalić DLC do polskiego erpega.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z kolejnym sukcesem na koncie. - Wiedźmin 3 drugą najlepiej ocenianą grą w historii platformy Steam - wiadomość - 2018-03-02
Wiedźmin 3: Dziki Gon z kolejnym sukcesem na koncie.
WIEDŹMIN 3: DZIKI GON W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: CD Projekt RED
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Wydawca PL: CDP
  4. Gatunek: RPG
  5. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  6. Data premiery: 19 maja 2015 r.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zajął drugą lokatę w zestawieniu 250 gier, które mogą się pochwalić najwyższymi ocenami klientów Steam. Polskie RPG osiągnęło średnią 8,76, w oparciu o 148 902 recenzje. Miejsce lidera zajmuje wydana w 2011 roku kontynuacja legendarnej gry logicznej od Valve – Portal 2 – z wynikiem lepszym o zaledwie 0,06 punktu (w tym wypadku ocen było 119 069). Pierwszą trójkę zamyka niezależna, dwuwymiarowa Terraria (średnia 8,73; na podstawie 219,689 głosów).

To jednak nie koniec sukcesów studia CD Projekt RED. W analogicznym zestawieniu przygotowanym dla DLC całe podium jest okupowane przez dodatki do Wiedźmina 3. Pierwsze i trzecie miejsce zajmują – odpowiednio – Krew i Wino (średnia 8,56; 4886 ocen) oraz Serca z Kamienia (wynik 8,44; w oparciu o 3187 recenzji). Pomiędzy nimi uplasowała się zaś… przepustka sezonowa oferująca dostęp do obydwu rozszerzeń (średnia na poziomie 8,45; opinii było 2250).

Nie da się ukryć, że polscy eksperci od RPG mają powody do zadowolenia, szczególnie że w ślad za świetnymi ocenami idzie rewelacyjna sprzedaż – i to nie tylko w pierwszych tygodniach po premierze (kiedy udało się opchnąć 6 milionów kopii). Wiedźmin 3 był drugą najlepiej rozchodzącą się grą na Steam w 2016 roku, co jest wynikiem imponującym, jednak dość zrozumiałym – to właśnie wówczas na rynku pojawiła się edycja GOTY polskiego erpega. Znacznie bardziej zaskakujący jest fakt, że podobny rezultat udało się wywalczyć również rok później. Dziki Gon utrzymał się w pierwszej dwunastce gier cieszących się największą popularnością na platformie Valve – tym razem bez pomocy żadnych nowych dodatków czy edycji. Co ciekawe, polska produkcja jest w tym zestawieniu jedyną, która nie oferuje żadnego trybu multiplayer.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 19 maja 2015 roku, w wydaniach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i stanowi zwieńczenie trylogii gier inspirowanych powieściami jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy fantasy – Andrzeja Sapkowskiego.

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie