Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 marca 2018, 14:50

Szklana pułapka 6 ciągle w produkcji

Bruce Willis potwierdził, że szósta odsłona cyklu Die Hard ciągle znajduje się w produkcji. Prace nad zapowiedzianym przed dwoma laty obrazem postępują - aktualnie ostatnim szlifom poddawany jest scenariusz filmu pod okiem reżysera Lena Wisemana.

W lipcu tego roku minie 30 lat odkąd na ekranach kin zagościła pierwsza, obrośnięta kultem odsłona cyklu Die Hard. Wielki hit z Brucem Willisem w roli głównej, znany w Polsce jako Szklana pułapka, w kolejnych latach doczekał się czterech kontynuacji. Najnowsza z nich, A Good Day to Die Hard z 2013 roku, została zmiażdżona przez krytykę, ale na tle finansowym nie wypadła już tak źle. Nie dziwi więc, że Willis nie zamierza odesłać cyklu na zasłużoną emeryturę.

Szklana pułapka 5 poległa w starciu z krytyką, ale zarobiła swoje. - Szklana pułapka 6 ciągle w produkcji - wiadomość - 2018-03-01
Szklana pułapka 5 poległa w starciu z krytyką, ale zarobiła swoje.

Jedna z największych gwiazd kina akcji gościła w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, gdzie ogłosiła, że prace nad zapowiedzianą przed dwoma laty Szklaną pułapką 6 trwają. Co więcej, w najbliższych dniach Willis przyjrzy się scenariuszowi filmu, który najwidoczniej już istnieje, bądź też został napisany niemal w całości. Można więc założyć, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aktorzy wejdą na plan szóstego Die Hard jeszcze w tym roku. Na premierę z okazji 30-lecia serii jest już zbyt późno, ale może twórcom uda się wyrobić na 30. rocznicę polskiego debiutu części pierwszej, który miał miejsce w październiku 1989 roku?

Z dotychczasowych plotek na temat filmu – noszącego roboczy tytuł Die Hard: Year One – wynika, że będzie on zarówno kontynuacją historii o Johnie McClanie, jak i prequelem, umiejscawiającym sporą część akcji w latach 70. XX wieku. Bezkompromisowy nowojorski policjant podejmie próbę rozwikłania sprawy odnoszącej się do początków jego kariery. Możemy się również spodziewać rozwinięcia wątków z prywatnego życia McClane’a.

Szklaną pułapkę 6 wyreżyseruje Len Wiseman, mający na koncie jedną z najlepiej ocenianych odsłon serii, czyli Live Free Or Die Hard, a także Pamięć absolutną z 2012 roku. Jeszcze nie wiemy, kto wcieli się w młodego Johna McClane’a.

  1. Oficjalna strona serii Die Hard

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej