Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 stycznia 2018, 16:27

autor: Aquma

Harry Potter: Hogwarts Mystery – pierwszy zwiastun i nowe szczegóły

Studio Jam City podzieliło się z nami nowymi informacjami na temat powstającego mobilnego RPG osadzonego w świecie Harry’ego Pottera – HP: Hogwarts Mystery. Udostępniono także pierwszy trailer wspomnianej produkcji.

Harry Potter: Hogwarts Mystery zapowiada się na całkiem sporą produkcję. - Harry Potter: Hogwarts Mystery – zwiastun i nowe szczegóły - wiadomość - 2018-01-18
Harry Potter: Hogwarts Mystery zapowiada się na całkiem sporą produkcję.

Deweloperzy ze studia Jam City, we współpracy z firmą Warner Bros. Interactive Entertainment, podzielili się dziś ze światem nowymi informacjami na temat tworzonej przez siebie produkcji – osadzonego w stworzonym przez J. K. Rowling, słynnym uniwersum Harry’ego Pottera erpega pod tytułem Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Witamy w Hogwarcie

Wspomniany tytuł, po raz pierwszy w historii, umożliwi nam wcielenie się nie w samego Harry’ego, lub też innych książkowych bohaterów, a wykreowanego przez nas samych protagonistę – ucznia magicznej szkoły Hogwart. System tworzenia i rozwoju postaci ma być rozbudowany i oferować szereg umiejętności i czarów do zdobycia. Otrzymamy także możliwość dołączenia do jednego z czterech domów magii, a nawet wybrania… zwierzaka.

Co ważne, rola ucznia nie będzie jedynie wymówką mającą na celu wprowadzenie gracza w uniwersum – będziemy rzeczywiście uczęszczali na zajęcia i uczyli się nowych czarów, zaś w przerwach czekają nas przygody, tajemnice oraz większe i mniejsze zadania poboczne. Duże znaczenie dla tworzonej przez Jam City produkcji mają mieć postacie i relacje, które z nimi nawiążemy – zarówno przyjaźnie, jak i rywalizacje. Wpływ na rozgrywkę wywrą również decyzje podejmowane przez graczy w trakcie zabawy – opracowano specjalny system, który ma brać pod uwagę zarówno wybory fabularne, jak i działania w samej grze. Od tego, co robimy będzie zależało, jak jesteśmy postrzegani przez innych bohaterów i w jaki sposób rozwijają się poszczególne zadania. Całość może budzić skojarzenia ze znaną z konsol serią Persona – tyle że w Hogwarcie.

Harry Potter: Hogwarts Mystery – zwiastun i nowe szczegóły - ilustracja #2

Opowieść o przyjaźni i magii

Historia opowiedziana w grze będzie się toczyła przed wydarzeniami z książek – w czasach, gdy Harry co prawda już zdążył pojawić się na świecie, ale jest ciągle małym brzdącem, a uczniami Hogwartu są m.in. Nimfandora Tonks czy Bill Weasley.

Harry Potter: Hogwarts Mystery to doświadczenie role-playing opowiadające o magii, przyjaźni i życiu ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. (…) Tej wiosny gracze będą mogli w pełni eksplorować Hogwart w czasie swojej przygody na drodze do zostania Wiedźmą lub Czarodziejem – powiedział Chris DeWolfe, współzałożyciel i CEO Jam City.

A któż to taki? ;) - Harry Potter: Hogwarts Mystery – zwiastun i nowe szczegóły - wiadomość - 2018-01-18
A któż to taki? ;)

Harry Potter: Hogwarts Mystery zostało zapowiedziane w grudniu zeszłego roku i trafi na nasze telefony i tablety (z systemami operacyjnymi iOS oraz Android) w marcu 2018 r. Wcześniej gra zostanie pokazana podczas Święta Harry’ego Pottera (ang. Celebration of Harry Potter) – w dniach 26-28 stycznia w Orlando, w stanie Floryda. Produkcja Jam City będzie stanowiła część nowej franczyzy nazwanej Portkey Games, skupiającej produkcje inspirowane magicznym światem J. K. Rowling. Pierwszy krótki trailer tego tytułu możecie zobaczyć poniżej.

  1. Harry Potter: Hogwarts Mystery – strona oficjalna
  2. Zapowiedziano Hogwarts Mystery – RPG w świecie Harry’ego Pottera