Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 16:13

autor: Vergil

Zadebiutował patch 2.2.0 do Fortnite z odświeżoną mapą – sprawdź listę poprawek

Fortnite doczekało się łatki oznaczonej numerem 2.2.0. Patch wprowadza zmiany i usprawnienia przede wszystkim w trybie Battle Royale (np. zapełnienie zachodniej części mapy nowymi atrakcjami), jednak poprawki nie ominęły też trybu Save the World.

Fortnite cieszy się dużą popularnością na całym świecie, toteż nic dziwnego, że zespół Epic Games regularnie udoskonala ten tytuł. Najnowsza łatka, oznaczona numerem 2.2.0, jest już dostępna na wszystkich platformach. Sprawdźmy więc, jakie zmiany ze sobą przynosi.

Zacznijmy od tego, co obecnie tygrysy lubią najbardziej, czyli trybu Battle Royale. Tak się bowiem składa, że tutaj dzieje się naprawdę sporo – autorzy zdecydowali się na przykład na wzbogacenie mapy o nowe miejscówki ulokowane po jej zachodniej stronie. Wszyscy zainteresowani powinni rzucić okiem na krótki zwiastun prezentujący lokacje przygotowane przez autorów.

Oczywiście na tym nie koniec, gdyż twórcy postanowili tymczasowo wyłączyć „przyjacielski ogień” – duża część miłośników Fortnite domagała się tego od Epic Games, w związku z czym studio postanowiło wsłuchać się w ich postulaty; zespół zapewnił, że będzie uważnie śledził temat, w związku z czym prosi fanów o odzew. Ponadto Epic Games pochyliło się na przykład nad kwestią streamingu danych, co powinno zaowocować zwiększeniem wydajności gry i skróceniem czasu ładowania mapy. W jaki sposób udało się to osiągnąć? Nie chcąc zbytnio zagłębiać się w szczegóły, poprzestańmy na tym, że teraz program doczytuje poszczególne obiekty w miarę zbliżania się do nich przez gracza – wcześniej konkretna część mapy była renderowana w całości.

Deweloperzy przygotowali też szereg usprawnień graficznych (na czele z efektami towarzyszącymi wchodzeniu i wychodzeniu z wody oraz roślinnością reagującą na ruchy postaci), a także zdeptali szereg bugów, takich jak choćby woda blokująca naboje i pociski. Kończąc temat poprawek, jakich doczekało się Fortnite: Battle Royale, warto wspomnieć jeszcze o tym, że w końcu można porozmawiać z innymi uczestnikami zabawy podczas przebywania w lobby, a Scoped Assault Rifle dostało „nowocześniejszy” celownik.

Fortnite (a zwłaszcza darmowe Battle Royale) cieszy się popularnością na całym świecie, a Epic Games dwoi się i troi, by uczynić ten tytuł możliwie najlepszym. - Zadebiutował patch 2.2.0 do Fortnite – sprawdź listę poprawek - wiadomość - 2018-01-18
Fortnite (a zwłaszcza darmowe Battle Royale) cieszy się popularnością na całym świecie, a Epic Games dwoi się i troi, by uczynić ten tytuł możliwie najlepszym.

Choć Epic Games nie zapomina też o trybie Save the World, w tym przypadku lista poprawek jest znacznie krótsza, a królują na niej zdeptane bugi i zażegnane problemy. Jeśli chcecie zapoznać się z pełnym zestawieniem zmian i usprawnień wprowadzonych w obu wariantach rozgrywki, powinniście się udać na oficjalną stronę internetową gry. Warto jeszcze nadmienić, że wraz z pobraniem patcha 2.2.0 pozbędziecie się zimowego motywu z trybu Battle Royale – w przypadku drugiego wariantu rozgrywki zimowy event potrwa nieco dłużej, bo do 24 stycznia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.