Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 15:35

autor: Góral

Metal Gear Survive - start bety, nowe gameplaye i wymagania sprzętowe

Rozpoczęły się otwarte beta-testy gry Metal Gear Survive. Dodatkowo doczekaliśmy się wysypu materiałów wideo oraz wymagań sprzętowych PC-towej wersji. Wyszło też na jaw, że gra zaoferuje mikropłatności i będzie żądała stałego połączenia z internetem.

Beta-testy

Beta-testy Metal Gear Survive:
 1. dostępne na konsolach XOne i PS4;
 2. można bawić się w co-opie dla czterech graczy na dwóch mapach;
 3. testy potrwają do 21 stycznia.

Rozpoczęły się beta-testy gry Metal Gear Survive na konsolach PlayStation 4 (do zabawy nie jest wymagana subskrypcja PlayStation Plus) i Xbox One (wymagany Xbox Live Gold). Podczas rozgrywki możecie sprawdzić dwie lokacje (Wrecked Base oraz Deserted Mine) w trybie współpracy dla maksymalnie czterech graczy. Ponadto udostępniono trzy misje. Co ważne, postępy z bety nie zostaną przeniesione do pełnej wersji, ale jeżeli zdecydujecie się na jej zakup, to w nagrodę za udział w zabawie otrzymacie mały pakiet bonusów w postaci plakietki Fox Hound, bandany i głowy Metal Gear REX-a. Próbka gry dostępna będzie do 21 stycznia.

W Metal Gear Survive zmierzymy się ze świecącymi zombie. - Metal Gear Survive - start bety, nowe gameplaye i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-01-19
W Metal Gear Survive zmierzymy się ze świecącymi zombie.

Materiały wideo

Jeżeli nie chce się Wam pobierać około 8 GB danych, ale jesteście ciekawi, jak wygląda rozgrywka w becie, to możecie sprawdzić materiały wideo opublikowane w niektórych serwisach. Poniżej zamieszczamy piętnastominutowy gameplay IGN-u, nieco krótsze nagranie przygotowane przez GameSpot oraz 40 minut rozgrywki zarejestrowanej przez dziennikarzy Polygonu.

Mikropłatności i stałe połączenie z Internetem

Oprócz tego mamy jeszcze garść dodatkowych informacji. Firma Konami zdradziła, że Metal Gear Survive wymagać będzie stałego połączenia z Internetem – tyczy się to także trybu single player. Wydawca tłumaczy to tym, że system został zaprojektowany z myślą o integracji trybu dla pojedynczego gracza z multiplayerem. Dodatkowo dzięki temu deweloper będzie mógł zapewnić treści popremierowe. Ot, taka standardowa śpiewka. Niemniej jeśli liczyliście, że pogracie samemu bez dostępu do sieci, to niestety musicie zmienić plany.

To jednak nie wszystkie złe nowiny. Gra posiadać będzie mikrotransakcje, w ramach których nabędziemy wirtualną walutę. Ta przyda się m.in. do zakupu tak zwanych boosterów, czyli elementów zwiększających chociażby liczbę zdobywanych punktów bitewnych (Battle Points). W skrócie, będzie to opcja pozwalająca przyspieszyć postępy i ułatwić rozgrywkę.

Okazało się też, że produkcja zapewni od 15 do 20 godzin rozgrywki w kampanii fabularnej, a więc nie będzie to ani krótka, ani przesadnie długa gra. Oczywiście do tego dojdzie tryb współpracy.

Wymagania sprzętowe

Na sam koniec mamy jeszcze opublikowane na Steamie wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-4460 3.4 GHz lub lepszy
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 650 2 GB lub lepsza
 • DirectX 11
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Twardy dysk: 20 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8, Windows 10

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz lub lepszy
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX 11
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Twardy dysk: 20 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8, Windows 10