Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2018, 15:05

Film Venom z Peterem Parkerem, ale bez Spider-Mana?

W październiku tego roku do kin trafi filmowa adaptacja przygód komiksowego złoczyńcy i antybohatera Venoma. W produkcji z Tomem Hardym w roli tytułowej prawdopodobnie zagra Tom Holland, aktualny odtwórca roli Spider-Mana. Ma się on wcielić wyłącznie w Petera Parkera.

Prace nad Venomem – filmową adaptacją przygód jednego z głównych przeciwników Spider-Mana – trwają od trzech miesięcy i najwidoczniej toczą się w dobrym tempie, gdyż zaplanowana na październik tego roku premiera obrazu wydaje się niezagrożona. W ostatnim czasie plan zdjęciowy miał odwiedzić Tom Holland, aktualny odtwórca roli Człowieka-Pająka. Wydaje się, że aktor zagra w Venomie, umożliwiając firmie Sony podpięcie projektu pod Marvel Cinematic Universe.

Jak Tom Hardy wypadnie w roli Eddiego Brocka/Venoma? - Tom Holland zagra w Venomie Petera Parkera, nie Spider-Mana - wiadomość - 2018-01-18
Jak Tom Hardy wypadnie w roli Eddiego Brocka/Venoma?

Nowych, póki co niepotwierdzonych wieści w tej sprawie dostarczył Jon Schnepp, niezależny producent i reżyser, gospodarz youtube’owego programu Collider Heroes (dzięki, Screenrant). W ostatnim nagraniu poinformował on, że Tom Holland spędził na planie dwa dni, celem zarejestrowania kilku scen składających się na swoje cameo. Według Schneppa, aktor pojawi się w Venomie wyłącznie w charakterze Petera Parkera. Nie przywdzieje stroju Spider-Mana i prawdopodobnie nie pochwali się swoimi nadludzkimi umiejętnościami.

Tom Holland zagra w Venomie Petera Parkera, nie Spider-Mana - ilustracja #2

Eddie Brock jest najbardziej ikonicznym nosicielem kosmicznego symbionta, a zarazem jednym z głównych wrogów komiksowego Spider-Mana, wybitnie zazdrosnym o jego dokonania. Początkowo typowy złoczyńca, z czasem został przeobrażony w antybohatera, momentami zmuszanego do współpracy z Człowiekiem-Pająkiem. To właśnie w Brocka wcieli się Tom Hardy.

Co ciekawe, Kevin Feige z Marvel Studios, odpowiedzialny w największej mierze za kształt MCU, zarzekał się, że Venom nie będzie częścią uniwersum. Innego zdania od początku była finansująca przedsięwzięcie wytwórnia Sony Pictures, według której film miał „przylegać” do marvelowskiej kreacji. Czyżby Feige chciał utrzymać informację o udziale Hollanda w projekcie w tajemnicy przez jak najdłuższy czas? Z marketingowego punktu widzenia takie działanie ma sens – czekamy zatem na odniesienie się Feige’a lub Sony do powyższych informacji.

W obliczu nowych wieści, amerykańskie media zastanawiają się również, w jaki sposób dojdzie do ewentualnego spotkania Petera Parkera z Venomem/Eddiem Brockiem. Akcja zaplanowanego na październik tego roku filmu rozegra się przede wszystkim w San Francisco, natomiast rodzinnym miastem Spider-Mana jest Nowy Jork. Jednym z branych pod uwagę rozwiązań jest udział Parkera w początkowych scenach filmu, wyjaśniających w jakich okoliczność symbiont dotarł na Ziemię. Wielu zastanowiało się, czy kwestia ta nie zostanie podjęta w nadciągającej Avengers: Wojnie bez granic (premiera 26 kwietnia). Dla Sony i twórców Venoma byłoby to rozwiązanie idealne.

Venom ma trafić do kin 5 października tego roku. Film zostanie wyreżyserowany przez Rubena Fleischera (w dorobku m.in. Zombieland i Gangster Squad: Pogromcy mafii), a odtwórcami głównych ról są: Tom Hardy (Locke, Mad Max: Na drodze gniewu, Tabu), Michelle Williams (Blue Valentine, Manchester by the Sea) i Woody Harrelson (Iluzja, Igrzyska śmierci, Wojna o planetę małp).